Toto – „Africa” i „Rosanna” zabrzmią w Warszawie

Legendarny zespół Toto zagra w Polsce 31 lipca 2022 roku w COS Torwar, w Warszawie.

Autorzy takich przebojów jak: „Africa”, „Hold the line”, „Rosanna”, „Don’t Chain My Heart” oraz wielu innych, odwiedzą Polskę w tym roku tylko raz. Koncert odbędzie się w ramach europejskiej trasy koncertowej „The Dogz of Oz”.

Steve Lukather i Joseph Williams są przyjaciółmi od dzieciństwa. Mają ze sobą długą i barwną przeszłość, której lwią część stanowi kariera muzyczna. Po skompletowaniu nowego składu muzyków (piętnastego już w historii zespołu), wykonają w COS Torwar najpopularniejsze przeboje ToTo. Na scenie zobaczymy: Johna Pierce’a (Huey Lewis i The News), perkusistę Roberta „Sputa” Searighta (Ghost-Note / Snarky Puppy, Snoop Dogg) i klawiszowca Steve’a Maggiora (Robert Jon & The Wreck, MD Heino). Do grupy dołączyli także klawiszowiec Dominique „Xavier” Taplin (Prince, Ghost-Note) i multiinstrumentalista Warren Ham (Ringo Starr).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji, którą podjęliśmy i kształtu zespołu, jaki teraz mamy. To dla nas niezwykle perspektywiczne działanie i napawa nas optymizmem na przyszłość. Jesteśmy wielopokoleniowym zespołem, chcemy dalej występować dla naszej publiczności. Zawsze się nad tym zastanawialiśmy, jednak pandemia wzmogła nasze skupienie nad tą kwestią: „co dalej”? Wielu z naszych kolegów jest już od dawna na emeryturze lub pożegnaliśmy się z nimi. My pragniemy jeszcze zawalczyć, zaznaczyć się w historii muzyki, wycisnąć z życia wszystko najlepsze, co się da. Joe jest moją inspiracją! Jest teraz w swojej szczytowej formie. Wszystkie swoje wysiłki dedykuję właśnie jemu i naszej przyjaźni. Spędziłem prawie cztery i pół dekady mojego życia w drodze i nigdy nie opuściłem żadnego ważnego dla zespołu wydarzenia. Cieszę się, że nadal mogę realizować naszą wizję i tworzyć Toto. Trasa „The Dogz of Oz” to dla nas nie tylko reinterpretacja największych przebojów; to dla nas pewnego rodzaju odświeżenie i wielka radość z ciągłego tworzenia dziedzictwa zespołu. Mamy naprawdę ogromną nadzieję stanąć na scenie w 2021 roku!” – mówi Steve Lukather.

Williams dodaje:

„Luke jest dla mnie jak brat. Wiele razem przeszliśmy. Zawsze patrzyliśmy w przyszłość z wielką nadzieją na to, że uda nam się wcielić w życie wszystkie nasze pomysły. Nie przychodzi mi do głowy nikt inny, kogo znam, z kim chciałbym dzielić swoje wizje i współpracować kreatywnie. Luke to lojalny i niezwykle utalentowany przyjaciel”.
Kiedy i gdzie

Warszawski koncert Toto odbędzie się 31 lipca (niedziela) w COS Torwar (ul. Łazienkowska 6A). Początek wydarzenia godz. 20.00. Koncert Toto poprzedzi występ holenderskiej grupy DeWolff.

Bilety:

EVENTIM.pl

Regulamin imprezy dostępny na:

www.GOODTASTE.pl

tekst red./mat. prasowe

foto Alex Solca Photography

«●»

Poprzednie

Następne