TORI AMOS „Little Earthquakes”. Powieść graficzna na 30. rocznicę wydania płyty

Wydana 30 lat temu debiutancka płyta „Little Earthquakes” piosenkarki i autorki tekstów TORI AMOS  zostanie wznowiona w specjalnej edycji.

W sprzedaży znają się trzy wersje, różniące się zawartością oraz ceną. Wszystkie będą łączyć jednak opowieści napisane i narysowane przez najlepszych pisarzy i rysowników – w sumie będą to 24 opowieści.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Historie zawarte na debiutanckim, wydanym w 1992 roku albumie TORI AMOS  „Little Earthquakes” otrzymały nowe życie, a to dzięki inicjatywie piosenkarki oraz studia graficznego Z2 Comics. Jak czytamy w materiałach prasowych, powieść grafoczna o której mowa „demonstruje niesłabnący wpływ” tej wyjątkowej płyty. Znajdą się w niej 24 historie inspirowane 12 piosenkami na albumie. Pośród autorów znajdą się Neil Gaiman i Margaret Atwood – ta druga jest dwukrotną zdobywczynią Nagrody Bookera, w 2000 i 2019 roku.

Za produkcję książki odpowiada redaktor studia Z2 Rantz Hoseley, spod reki którego wyszła wcześniej również książka Comic Book Tattoo i który namalował obraz na okładkę EP-ki Tori Amos pt. Christmastide (2020).

Edycje

Album dostępny będzie w trzech wersjach:

  • Edycja standardowa – książka o wymiarach 8″ x 8″ w twardej oprawie, kosztująca około 30 funtów,
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
  • Deluxe Edition – książka o wymiarach 12” x 12z nasuwaną obwolutą. Wraz z książką otrzymamy album na LP oraz dodatkową, płytę – picture disc – zatytułowany Little Earthquakes: The B-sides. W zestawie znajdziemy również trzy 12″ art-printy przygotowane przez Jason Levesque, KAKO oraz Davida Macka. Zestaw ten limitowany jest do 1450 egzemplarzy i będzie kosztował 150 funtów. Dostępny będzie wyłącznie przez stronę Z2 Comics,
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

  • Platinum Edition – książka o wymiarach 12″x12″ z zakładką, numerowana i PODPISANA przez Tori Amos. Dostaniemy wraz z nią to samo, co w Deluxe Edition z tym, że art-print Davida Macka zostanie podpisany zarówno przez artystę, jak i piosenkarkę. Edycja ta przyjdzie w przypominającą drewno obwolucie, a w środku znajdziemy również dodatkowo Little Earthquakes – The Graphic Album Sketch Diary. Dostępnych jest tylko 500 sztuk, w cenie 375 funtów. Kupimy ją tylko przez sklep Z2 Comics.

 

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Z2COMICS.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

Poprzednie

Następne