Thuono Audio. Gramofony z Włoch

Włoska firma Thuono Audio wprowadziła do sprzedaży trzy nowe gramofony: TH400, TH350 i TH300.

Choć mają podobny wygląd do produktów brytyjskiej firmy Avid HiFi, to zostały zaprojektowane i samodzielnie wykonane w fabryce firmy mieszczącej się w Vicenzie. Ich nazwy mówią o średnicy ich talerzy. Thuono Audio mówi, że TH400 jest najbardziej imponujący ze względu na swoją średnicę 400 mm; „ekstremalne wymiary, które gwarantują bardzo wysoki moment bezwładności przekładający się na dynamikę nie z tej ziemi” – czytamy w komunikacie prasowym.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Talerz gramofonów wykonano z kamienia – marmuru Marquinia. Z tego samego materiału jest też część podstawy samego gramofonu, jak i silnika. Druga część wykonana została z aluminium. Są to gramofony odprzęgane. Podstawa i sekcja z talerzem oraz ramieniem są odprzęgnięte za pomocą magnesów, podobnie jak to kiedyś robił u siebie Pro-Ject. Napęd gramofonów zapewnia zewnętrzny silnik  i pasek. W najwyższym modelu na osi silnika zamontowano sporej wielkości koło zamachowe o średnicy 160 mm, zwiększające bezwładność systemu napędowego. Silnik prądu stałego (DC) sterowany jest za pomocą mikroprocesora współpracującego z układem Halla.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Talerz spoczywa na łożysku ze stalową, hartowaną kulką. Płytę w H400 dociska zakręcany docisk. Został on skonstruowany tak, aby zbierał ładunki elektrostatyczne z płyty i je kierował do podstawy gramofonu, a potem do masy. Gramofon waży 55 kg. Włoski producent oferuje również swoje własne ramiona, wkładki gramofonowe, kable i kabel zasilający AC.

THUONOAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto Delfino Sisto Legnani e Melania Dalle Grave, DSL Studio
Set Designer: Caterina Pomante e Iacopo Costanzo

galeria

Poprzednie

Następne