THE ORIGINAL SOURCE. Druga odsłona serii Deutsche Grammophon

Deutsche Grammophon pokazała drugą partię reedycji The Original Source, nowej serii słynnych albumów wznowionych na winylach.

Przypomnijmy, że ten niemiecki wydawca powołał do życia nową serię z okazji swoich 125. urodzin. W jej ramach której zamierza wydawać legendarne nagrania z lat 70. w, jak czytamy, „zupełnie nowej jakości dźwięku”. W tym celu renomowane Emil Berliner Studios zremasterowało i poddało edycji oryginalne czterościeżkowe taśmy analogowe w 100% torze analogowym (AAA) przy użyciu technologii opracowanych specjalnie do produkcji tej serii.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Płyty z tej serii zostały wytłoczone na 180-gramowych płytach winylowych oraz otrzymały luksusowe okładki typu gatefold z oryginalnymi grafikami i tekstami; nakład jest limitowany i numerowany. Krążkom towarzyszą im dodatkowe zdjęcia i faksymile dzienników nagrań i pudełek z taśmami, a także artykuł wyjaśniający dokładne zaplecze techniczne.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Druga partia, czyli kolejne trzy z 14 albumów Original Source zapowiedzianych na rok 2023, jest już dostępna w przedsprzedaży (premiera 4 sierpnia) w DG Store i zawiera legendarne nagrania Gilelsa Koncertów fortepianowych nr 1 i 2 Brahmsa (2 płyty LP – Berliner Philharmoniker, Emil Gilels, Eugen Jochum), interpretację Daphnis et Chloe Ravela i Pavane Debussy’ego w wykonaniu Claudio Abbado (Boston Symphony Orchestra, Claudio Abbado) oraz znaną, ważną wersję Requiem Verdiego autorstwa Herberta von Karajana (2 płyty LP).

www.DEUTSCHEGRAMMOPHON.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne