Telos GNR Mini V5.1. Nowa wersja sztucznej masy

Tajwańska firma Telos proponuje nową wersję aktywnej sztucznej masy GNR Mini V5.1.

Jak informuje producent, właściciel firmy i jej główny konstruktor, pan Jeff Lin, odnalazł sposób, aby sztuczna masa GNR pracowała jeszcze bardziej efektywnie. W ten sposób powstała wersja 5.1. Inaczej niż większość producentów, firma Telos zdecydowała się opracować aktywny, a nie pasywny układ uziemiający. Jak pisze, udowodniono, że jest to „najbardziej elegancki sposób uziemiania w każdej konfiguracji systemu audio”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Zespół techniczny firmy Telos przeanalizował sprzęt audio z innej perspektywy. Każdy produkt audio wykorzystuje transformator zasilający. Dlatego mówi się, że każdy sprzęt ma stronę pierwotną i stronę wtórną zasilania. Strona pierwotna biegnie od gniazda zasilającego aż do wejścia transformatora. Strona wtórna – od wyjścia z transformatora do płytki drukowanej. Układy audio pozostają po stronie wtórnej. Telos zastosował w GNR układ służący do obliczania i generowania bardzo precyzyjnego napięcia odniesienia uziemienia, obliczanego poprzez porównanie potencjału po pierwotnej i wtórnej strony zasilania.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

 W nowej wersji firma przeprowadziła selekcję podzespołów, w bardzo dokładny sposób (podobny do tego, co robi FM Acoustic), a to wymagało, jak pisze, wysiłku tylko dwóch inżynierów z takimi umiejętnościami. Okazuje się, że po tak starannej selekcji pozostaje jedynie 1 część z 16 (szansa 1/16). Zajmuje to dużo czasu i generuje wysokie koszty. Do tej pory firma kupiła ponad 10 000 elementów. Efekty tych zabiegów są jednak warte zachodu:

Na rynku próbnym na Tajwanie mamy już ponad 20 klientów, którzy przeszli na nową wersję (i liczba ta rośnie). W opiniach od nich słyszymy, że upgrade do nowej wersji daje nawet 300% ~ 500% poprawę. Mamy nawet klienta, który powiedział, że zmiana ta była jak dodanie do systemu akcesoriów służących do strojenia dźwięku o wartości 30 000 USD.
Cena: 1650 euro (plus VAT)

TELOS-AUDIO.com.tw

tekst red/mat. prasowe

foto mat. prasowe

 «●»

Poprzednie

Następne