Tadeusz Woźniak „Pieśń Świętojańska O Sobótce”. Premiera na płycie CD

Najnowszy album Tadeusza Woźniaka, zawiera muzyczną interpretację „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” Jana Kochanowskiego.

Artysta wziął na warsztat dzieło wybitne literacko i zarazem niełatwe do przeniesienia na język dźwięków. Jednak rezultat jego pracy, jest – jak informuje Kameleon Records – „nader interesujący”:

Niebanalna muzyka okazuje się jednocześnie na tyle przystępna, że z powodzeniem powinna spodobać się szerszej rzeszy słuchaczy.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Gatunkowo materiał ten określany jest w materiałach prasowych jako „dźwiękowo-teatralne misterium”. Kameleon poleca ten album wszystkim fanom twórczości Tadeusza Woźniaka oraz tym, który „cenią bardziej ambitne, przepełnione poetycką aurą kierunki muzyczne”.

Poszczególne pieśni wykonywane są przez różnych solistów, wśród których nie brakuje także niepowtarzalnego głosu samego mistrza. Na instrumentarium albumu składają się prawie wyłącznie same instrumenty akustyczne – gitary, kontrabas, saksofon, perkusjonalia oraz kwartet smyczkowy – co „nadaje całości bardzo naturalnego, ponadczasowego brzmienia”. Materiał uzupełniają cztery instrumentalne, obrazujące pogańskie rytuały interludia, które są „właściwie saksofonowymi, zwariowanymi solówkami, utrzymanymi w klimacie muzyki free-jazzowej”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wydawca podkreśla, że realizacja dźwięku jest „wyborna, bo „plastyczna” i „pełna powietrza”. Płyta wydana została w laminowanym, rozkładanym digipacku z 12-stronicową książeczką i specjalną kopertą na płytę.

Dostępność

Sprzedaż przedpremierowa – wysyłka płyty rozpocznie się na początku września

www.KAMELEONRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

Poprzednie

Następne