STEINWAY LYNGDORF ⸜ Steinway & Sons Model A

Steinway Lyngdorf wprowadził na rynek nowe kolumny wolnostojące Steinway & Sons Model A.

Nowy Model A został zaprojektowany w ten sposób, aby był „przyjazny” dla pomieszczenia i aby można go było ustawić przy ścianie. Producent mówi, że dzięki temu ​​„Model A powinien być pierwszym wyborem w sytuacjach, gdy kształt pomieszczenia wymaga oszczędzającej miejsce konfiguracji kolumn – od salonów i pokojów multimedialnych do mieszkań, penthouse’ów czy jachtów, a nawet dedykowanych kin domowych”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Do budowy kolumn wykorzystano głośnik wysokotonowy Air Motion Transformer o konstrukcji opracowanej przez firmę Steinway Lyngdorf. Średnie tony przetwarza dedykowany przetwornik średniotonowy, a niskie – dwa 12-calowe głośniki niskotonowe. Obudowa otrzymała panele boczne w czarnym, fortepianowym wykończeniu z matowymi złotymi akcentami. Niestandardowe kolory i detale z polerowanego złota są dostępne na życzenie i na specjalne zamówienie. Głośnik Model A został zaprojektowany i budowany jest ręcznie w Danii.

Anker Haldan, dyrektor ds. finansowych w Steinway Lyngdorf mówi:

Popularność naszych podłogowych systemów głośnikowych Steinway Lyngdorf znacznie wzrosła w ostatnich latach. Stało się dla nas oczywiste, że istnieje zapotrzebowanie na model lokujący się pomiędzy Modelem O i Modelem B. Zaowocowało to opracowaniem całkowicie nowego Modelu A, który teraz z dumą prezentujemy. Dzięki rozwijającej się globalnej sieci dystrybutorów i naszej nowej spółki zależnej w Wielkiej Brytanii, która rozpocznie działalność 1 kwietnia 2022 roku, nadszedł właściwy czas na zaprezentowanie Modelu A osobom świadomym jakości i poszukującym najlepszych systemów muzycznych.

Z kolei Roland Hoffmann, dyrektor ds. marketingu produktów w Steinway Lyngdorf, podkreśla wyjątkowe przeznaczenie tego modelu:

Z biegiem lat oferta głośników Steinway Lyngdorf stale się poszerzała, od kultowego Modelu D do niewiarygodnie małego, ale pomysłowego Modelu S. Nowy Model A to idealny wybór dla każdego, kto chciałby posmakować jakości głośników Steinway & Sons, ale oczekiwałby od nich bardziej przyjaznego dla salonu umieszczenia jak najbliżej ściany. Chociaż lokalizacja tego typu jest często uważana za nie do końca idealną, Model A przekracza wszelkie oczekiwania i zapewnia niezwykłe wrażenia dźwiękowe.

Steinway & Sons Model A będzie dostępny w drugim kwartale 2022 roku.

 

STEINWAYLYNGDORF.com

tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe
galeria

Poprzednie

Następne