STATEMENT In High Fidelity 2023 | German Edition

Nagrody STATEMENT In High Fidelity 2023 w edycji „niemieckiej” – przyznane!

Kolejny raz magazyny hifistatement.pl oraz „High Fidelity” przyznały swoje nagrody wyróżniającym się produktom audio. W tym roku zaszczyt ten przypadł urządzeniom z Wielkiej Brytanii oraz Austrii:

 

  • dCS Vivaldi APEX DAC – przetwornik cyfrowo-analogowy ⸜ test → TUTAJ

  • Ayon Audio Crossfire Evo – wzmacniacz zintegrowany ⸜ test → TUTAJ

tekst DIRK SOMMER ⸜ hifistatement.net
zdjęcia Piksel Studio/„High Fidelity”
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Na początku 2019 roku Wojciech Pacuła, redaktor „High Fidelity” i ja, redaktor hifistatement.net, wpadliśmy na pomysł, aby nasze magazyny przyznały nieco inną niż wszystkie inne, wspólną nagrodę jako wyraz naszej polsko-niemieckiej współpracy: STATEMENT In High Fidelity. Pomysł był taki, aby nie wiązało się to z żadnymi kosztami dla laureatów i nie powinno to być działanie inflacyjne: każdy z nas wskazałby tylko jednego laureata na targach w Warszawie i jednego na High End w Monachium. Nagrody są wręczane podczas kolacji, na którą „High Fidelity” i hifistatement.net zapraszają zwycięzców: wieczór pełen inspirujących rozmów oraz dobrego jedzenia i napojów – zupełne przeciwieństwo gorączkowej imprezy. Po raz pierwszy nagrodę STATEMENT In High Fidelity przyznaliśmy w listopadzie 2019 roku.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W tym roku Wojciech Pacuła wybrał do niej przetwornik D/A dCS Vivaldi APEX DAC:

Przetwornik Vivaldi APEX proponuje doskonale gładkie, płynne i zebrane w całość brzmienie. Jego przestrzenność, a właściwie stereoskopowa iluzja przestrzeni, jest absolutnie topowa. W barwie zwraca uwagę nacisk na środek pasma. Ale nie ocieplonego, a rozświetlonego, co różni to źródło od większości gramofonów. Bas jest doskonale czytelny i świetnie kontrolowany. Jego najniższy zakres jest gładszy i o włos mniej energetyczny niż z innymi, przywołanymi źródłami. To jednak część „pakietu”, w którym dostajemy zrównoważony i przemyślany cały zakres, w którym nic nie jest uwypuklane, ani też maskowane.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wybór hifistatement.net w tym roku to Ayon Audio Crossfire Evo, o którm Carsten Bussler pisał:

Crossfire Evo to lampowy wzmacniacz zintegrowany, który jest technicznie dopracowany w każdym szczególe i jest jednym z najlepszych urządzeń na świecie pod względem brzmienia. Klucz do tego leży w przemyślanej konstrukcji stopni wejściowych i sterujących, składających się z podwójnej triody i kolejnej lampy, dzięki czemu trioda mocy AA62B, wykonana przez mały, znakomity zespół byłych pracowników Tesli, pokazuje swoje 25 watów i je w pełni wykorzystuje. Ta lampa, opracowana przez firmę Ayon, oparta jest na modelu 300B i może dostarczyć niemal brutalne 4 A prądu! Ayon wyróżnia się zniewalającą inżynierią elektryczną, a także bardzo głębokim zrozumieniem tego, co naprawdę liczy się w projektowaniu wzmacniaczy lampowych.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wręczenie nagród już w najbliższą sobotę w Monachium.

Gratulujemy nagrodzonym firmom!

  Zwycięzcy nagród STATEMENT in High Fidelity w poprzednich latach:

2022 POLISH EDITION

  • Crystal Cable Art Series Da Vinci, interkonekt + kable głośnikowe test TUTAJ
  • Raidho X1t, kolumny głośnikowe test → TUTAJ

2022 GERMAN EDITION

  • Børresen 05 Silver Supreme Edition, kolumny głośnikowe test → TUTAJ
  • Soulnote P-3 SE, przedwzmacniacz liniowy test → TUTAJ

2021 POLISH EDITION

2021 GERMAN EDITION

2020 POLISH EDITION

2020 GERMAN EDITION

2019 POLISH EDITION

HIFISTATEMENT.net

HIGHFIDELITY.pl

«●»

Poprzednie

Następne