STATEMENT In High Fidelity 2021 ׀ Polish Edition. Wręczenie nagród

Być może to już ostatnie takie, wymuszone pandemią, wręczenie nagród STATEMENT in High Fidelity – przeprowadzone „na raty” i z opóźnieniem.

W listopadzie 2021 roku po raz kolejny dwa zaprzyjaźnione magazyny, niemiecki HIFISTATEMENT.net oraz polski HIGH FIDELITY, przyznały wspólnie nagrody dla wyróżniających się produktów. Przypomnijmy, że nagrody przyznawane są dwa razy do roku, w edycjach „niemieckiej” oraz „polskiej”. Ich wręczenie miało się odbywać podczas – odpowiednio – wystawy High End w Monachium i Audio Video Show w Warszawie.

W Edycji Polskiej przyznawanej tradycyjnie w czasie, w którym odbywała się wystawa Audio Video Show  w Warszawie, w 2021 roku nagrodę otrzymały:

  • ramię gramofonowe THIELE TA01 ⸜ test TUTAJ,
  • seria kabli SILTECH CLASSIC LEGEND ⸜ test TUTAJ | spotkanie KTS TUTAJ.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

O ile dwie pierwsze edycje udało się przeprowadzić zgodnie z założeniami, o tyle kolejne były prowadzone przez Skype’a i dopiero dwie nagrody z ostatniej Edycji Niemieckiej udało się nam wręczyć podczas uroczystej kolacji. Przypomnijmy, że zwyciężyły wówczas: zasilacz FERRUM HYPSOS oraz przedwzmacniacz gramofonowy RCM AUDIO BIG PHONO. Zwróćcie państwo uwagę na ciekawostkę – wprawdzie była to Edycja Niemiecka, to obydwa urządzenia były polskie, co znakomicie świadczy o rodzimej scenie audio. Ze względu na opóźnienie z wręczeniem poprzedniej nagrody, także i ta znalazła się w rękach nagrodzonych firm znacznie później, bo dopiero w listopadzie 2021 roku, zamiast w maju.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dirk Sommer (po lewej) i Helmut Thiele z nagrodą STATEMENT In High Fidelity 2021 ׀ Polish Edition w ręce (obydwa zdjęcia w tekście wykonane smartfonem)

Tak więc i wręczenie nagród w najnowszej edycji musiało ulec przesunięciu. Mieliśmy wraz z Dirkiem Sommerem, redaktorem naczelnym hifistatement.net, nadzieję na to, że uda się nam to szybciej, jednak pandemia miała własne plany. Tym razem legendzie świata analogu, Helmutowi Thiele w siedzibie firmy nagrodę wręczył Dirk, a ja łączyłem się z nimi przez Skype’a, z kolei z Edwina van der Kley’em i Gabi van der Kley spotkaliśmy się osobiście, w holenderskim Elst, maleńkim miasteczku, gdzie ma ona swoją siedzibę. Postanowiliśmy z Dirkiem wykorzystać tę sposobność i przygotujemy wspólny artykuł o markach SILTECH i CRYSTAL CABLE.

Jak już pisaliśmy, po nagrodzie za zasilanie „LowZ/Noise-Dissipation” firmy Audioquest, przełącznik LAN firmy Melco LAN (czytaj TUTAJ), nasz niemiecki przyjaciel tym razem ponownie zdecydował się na ramię: niemal idealnie tangencjalne ramię THIELE TA01, którego maksymalny kąt błędu śledzenia wynosi nieskończenie małe 0,036 stopnia.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Siedziba Siltecha i Crystal Cable – od lewej stoją Dirk Sommer, Edwin van der Kley, Gabi van der Kley oraz Wojciech Pacuła

Z kolei niżej podpisany, po synchronizatorze rezonansów Nordost Q-Point, odtwarzaczach CD firm Gryphon i Ayon Audio oraz przedwzmacniaczu gramofonowym RCM Audio The Big Phono, wybrałem serię kabli SILTECH CLASSIC LEGEND. Nie tylko przetestowałen kable głośnikowe oraz interkonekty należące do najwyższego z trzech poziomów tej serii, linii Classic Legend 880, ale również, wraz z Krakowskim Towarzystwem Sonicznym, otrzymałem szczegółowe informacje z pierwszej ręki na temat całej serii Classic Legend od szefa i właściciela firmy, Edwina van der Kley’a oraz kierowniczki ds. marketingu i sprzedaży Gabi van der Kley.

Dodajmy, że interkonekty RCA i XLR Siltecha ze średniej półki, czyli serii Classic Legend 680, zrobiły duże wrażenie na Wolfgangu Kemperze, dziennikarzu hifistatement.pl, który po teście zakupił dwa kable Classic Legend.

Jeszcze  raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom! ●

STATEMENT in High Fidelity

2021 GERMAN EDITION:

  • Ferrum Hypsos ⸜ test TUTAJ
  • RCM Audio Big Phono ⸜ test TUTAJ

2020 POLISH EDITION:

  • Ayon CD-35 II HF Edition ⸜ test TUTAJ
  • Transrotor TRA9 ⸜ test TUTAJ

2020 GERMAN EDITION:

  • Gryphon ETHOS ⸜ test TUTAJ
  • Melco S100 ⸜ test TUTAJ

2019 POLISH EDITION:

  • Nordost QPOINT ⸜ test TUTAJ
  • Audioquest Niagara 1000, 5000, 7000, TORNADO, THUNDER, NRG-23 ⸜ test TUTAJ
tekst Wojciech Pacuła
foto Wojciech Pacuła | Birgid Hammer-Sommer/Plan B.
galeria

 

Poprzednie

Następne