Soundedit prezentuje – Midge Ure w Warszawie

W październiku tego roku wystąpi w Warszawie Midge Ure.

Midge Ure – muzyk, frontman i wokalista zespołu Ultravox oraz laureat nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem” Festiwalu Soundedit (2021) wystąpi 29 października (sobota) w warszawskim klubie Progresja. Trasa koncertowa została zatytułowana: The Voice & Visions Tour. Artysta zaprezentuje przekrojowy repertuar, w którym nie zabraknie klasycznych utworów z albumów Ultravox oraz tych z okresu kariery solowej. Fani będą mogli usłyszeć niezapomniane i ważne utwory: Dancing With Tears In My Eyes, The Voice, Hymn, Vienna oraz If I Was i Breathe, zaśpiewane przez jeden z najwspanialszych męskich głosów w muzyce rockowej ostatnich lat.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W 1980 roku muzyk dołączył do Ultravox, nagrywając i komponując utwory na album Vienna. W znacznym stopniu wpłynął na uformowanie nowego wówczas stylu w muzyce – new romantic, wywodzącego się z post-punka i nowej fali. Uważa się, że album Vienna był jednym z pierwszych nagranych w tym właśnie stylu. Kolejne płyty: Rage In Eden (1981), Quartet (1982) oraz Lament (1984) ugruntowały pozycję Ultravox, jako jednego z współtwórców najważniejszych dokonań w muzyce rock i pop.

Przełomowy dla kariery solowej Midge’a okazał się rok 1985. Artysta wydał wówczas pierwszy solowy album The Gift, z którego pochodzi przebój If I Was. W tym samym roku wspólnie z sir Bobem Geldofem (laureat nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem” za 2015 rok) skomponował piosenkę Do They Know It’s Christmas?, która stała się zaczynem do wielkiego koncertu charytatywnego na rzecz głodującej Afryki – Live Aid.

www.YOUTUBE.com

tekst mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

 

Poprzednie

Następne