Japońska firma SoulNote kończy produkcję odtwarzacza SACD S-3 ver.2 (Reference)

Jak niedawno ogłosiła firma SoulNote, kończy ona produkcję jedynego w swojej ofercie odtwarzacza SACD, modelu S-3 ver.2 (Reference).

Przypomnijmy, że założyciel firmy, pan NRINAGA NAKAZAWA-san, jest inżynierem, który swoją karierę zawodową rozpoczynał w japońskiej firmie Standard Radio Corporation, wówczas będącej właścicielem Marantza – pracował tam w dziale badawczo-rozwojowym (R&D).

» Soulnote w HIGH FIDELITY:
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Obok wielu ciekawych projektów, jak stosowanie układów wzmacniających bez sprzężenia zwrotnego, w czym był w Japonii pionierem, w jego portfolio znajdziemy też projekt, dziś ikonicznego, a dla tej japońskiej firmy jednego z najważniejszych odtwarzaczy Compact Disc, modelu CD-63.

Tym bardziej więc przykro, że kończy się pewna epoka w tej firmie. Ostatnie zamówienia mają być przyjmowane do 22 lipca tego roku.

» Odtwarzacz SACD SoulNote S-3 v2 w HIGH FIDELITY → TUTAJ
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak czytamy, decyzja ta została podjęta w odpowiedzi na fakt, że dostawca mechanizmu napędowego SACD używanego w “S-3” i “S-3 ver.2 (Reference)” przestanie przyjmować zamówienia z końcem lipca 2024 roku. Ponadto firma twierdzi, że zabezpieczyła wystarczającą liczbę serwisowych mechanizmów napędowych SACD, aby zapewnić, że produkty te będą mogły być używane tak długo, jak to możliwe.

www.KCSR.co.jp

www.SOULNOTE.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe/HIGH FIDELITY

«●»

Poprzednie

Następne