Sonus faber Olympica Nova III. Prezentacje w salonie Q21

Salon Q21 zaprasza na odsłuchy kolumn głośnikowych Sonus faber Olympica Nova III.

Jak czytamy w zaproszeniu, „ponowne opracowanie kolekcji Olympica Nova to najnowszy krok ewolucji skutkujący nowym zestawem kolumn głośnikowych, które ucieleśniają manifest stylistyczny marki”. Odsłuchy odbywają się w salonie stacjonarnym w Pabianicach.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Olympica Nova jest, jak nazwa wskazuje, nową wersją serii Olympica. Zmieniono w niej jednak niemal wszystko, od nowych przetworników i zwrotnic, poprzez nową strukturę obudów i ich wewnętrzne strojenie, do wyglądu. Z siedmiu modeli z tej kolekcji trzy są zupełnie nowe, w tym model naścienny, trzecia (większa) kolumna podłogowa oraz większy głośnik centralny.

Technika

Ściany obudów kolumn z nowej kolekcji Olympica Nova są wykonane z ośmiu warstw giętego drewna, co ma zapewnić im sztywność. Wewnątrz obudów zastosowano użebrowanie będące wzmocnieniem mechanicznym redukującym wibracje i rekompensującym siły powstające podczas pracy przetworników. Górny panel obity skórą ustępuje miejsca panelowi z drewna orzecha lub wenge osadzonego w aluminiowym odlewie.

Zewnętrzna część systemu Stealth Ultraflex, czyli konstrukcji portu bas-refleks, w której starano się zmniejszyć szumy przepływu powietrza, jest wykonana z wytłaczanego aluminium i została odziedziczona z modeli Homage Tradition firmy Sonus Faber. Ścianki przednie zostały wykonane z ręcznie wykończonego naturalnego drewna.

Całkowicie przeprojektowano cokoły (płyty dolne i podstawki), teraz wykonane z litych aluminiowych profili połączonych ze stalowymi kolcami.

Głośnik wysokotonowy wyposażono w membrany DAD (Damped Apex Dome) z jedwabną kopułką o średnicy 28 mm i układem magnetycznym, który bazuje na konstrukcji  o firmowej nazwie Neodymium Cap Design. Łuk ochronny i pierścień systemu DAD zostały przeprojektowane i wytworzone z litego kawałka odlewu aluminiowego.

Przetworniki średniotonowe oraz nisko- średniotonowe wywodzą się ze zmodernizowanej konstrukcji wykorzystywanej w kolekcji Homage Tradition. Ich membrany powstają z suszonej na powietrzu, nieprasowanej mieszanki pulpy celulozowej i innych naturalnych włókien, takich jak Kapok i Kenaf nadających jej chropowatą powierzchnię o różnej gęstości, co ma zmniejszyć rezonanse. Cewka została wykonana z CCAW (Copper Clad Aluminium Winding), specjalnego stopu miedzi i aluminium, który redukuje masę oraz poprawia dynamikę i obsługę mocy.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Adres

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl

tekst  red./mat. prasowe
foto  mat. prasowe
»«

Poprzednie

Następne