SilentPower LAN iPurifier PRO ⸜ filtr sieci Ethernet

Będąca częścią firmy iFi Audio nowa marka SilentPower wprowadza na filtr sieci Ethernet.

LAN iPurifier PRO – bo o nim mowa – to aktywny filtr dla sieci LAN, który – jak czytamy w materiałach prasowych – sprawdzi się wszędzie tam, gdzie podłączamy poprzez kabel sieciowy streamer audio, czy też każde inne urządzenie współpracujące z naszym sprzętem grającym.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Czytamy:

Najnowszy produkt marki SilentPower zapewni nam pełną izolację od szumów często występujących w sieci LAN, ponieważ jego aktyna konstrukcja opiera się na w pełni optycznej izolacji galwanicznej. SilentPower LAN iPurifier PRO jest ponadto w pełni zgodny ze standardem sieciowym IEEE 802.3x, zapewniając obsługę połączeń o prędkości do 1000Mbps.

iFi Audio LAN iPurifier PRO to urządzenie, które wykorzystuje izolację optyczną zapewniającą izolację od szumów sieci LAN. Szumy te niekorzystnie wpływają na pracę odtwarzaczy plików, zwiększając zniekształcenia typu jitter.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

LAN iPurifier PRO korzysta z optycznej izolacji galwanicznej. Działa ona w taki sposób, że sygnał przychodzący w postaci elektrycznej jest konwertowany do postaci optycznej, a następnie konwertowany z powrotem ze światła do sygnału elektrycznego. W efekcie wejście oraz wyjście są od siebie zupełnie galwanicznie odseparowane. Dzięki temu szumy oraz przepięcia z sieci Ethernet są usuwane, aż do pasma rzędu GHz.

Polski dystrybutor, firma 1Distribution mówi, że istotnym aspektem jest także to, że LAN iPurifier PRO jest też „transparentny względem podłączonych do niego urządzeń” w takim sensie, że „nie wpływa na prędkość transmisji danych”. Wspiera przy tym standard Gigabit Ethernet (IEEE802.3), a zatem prędkości transmisji danych 1000/100/10Mbps.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

LAN iPurifier PRO jest urządzeniem aktywnym, mającym – jak zapewnia producent – zdolność do regeneracji przychodzącego sygnału. Ma zmniejszać dzięki temu jitter zapewniając „znacznie lepszy, czystszy sygnał cyfrowy posiadający lepiej zdefiniowane zbocza sygnału”.

LAN iPurifier PRO jest niewielki, jego wymiary wynoszą: 10 x 9 x 2,5 cm. Z przodu umieszczono diody sygnalizacyjne. Poinformują nas one o takich parametrach, jak stan połączenia, prędkość transmisji, czy status wewnętrznego interfejsu optycznego. Jasność tych diod można nie tylko zmniejszyć, ale także całkowicie je wyłączyć.

 

Cena: 1299 zł

IFI-AUDIO.com

www.IFIAUDIO.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne