Shure AONIC 40 & AONIC Free. Nowe słuchawki bezprzewodowe amerykańskiej marki

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Polski dystrybutor produktów firmy Shure, przeznaczonych do użytku domowego, poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży dwóch nowych modeli słuchawek bezprzewodowych – AONIC 40 & AONIC Free.

Po modelu Aonic 50, Shure – producent znany i poważany w branży profesjonalnej – wprowadza na rynek bardziej przystępny cenowo model słuchawek nausznych Aonic 40 oraz dokanałowe słuchawki bezprzewodowe Aonic Free. Oba modele korzystają
z unikalnych dla marki Shure rozwiązań; obydwa wyposażone są w system redukcji szumów.

Shure Aonic 40

W Aonic 40 zastosowano autorskie przetworniki dynamiczne z kompozytowymi membranami o średnicy 40 mm, które napędzane są przez neodymowe układy magnetyczne. Nowy model posiada system ANC eliminujący hałasy z zewnątrz. I, co niezwykle istotne, siłę działania tego systemu możemy regulować dzięki trzem ustawieniom. Dostępny jest również – za naciśnięciem przycisku – tryb „środowiskowy”, który umożliwi nam wyraźnie usłyszeć świat zewnętrzny.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Dzięki Aplikacji ShurePlus PLAY na systemy IOS oraz Android możemy nie tylko regulować poziom działania systemu tłumienia szumów otoczenia, aplikacja umożliwi nam także zaawansowaną korekcję barwy dźwięku za pomocą wbudowanego korektora. Możemy skorzystać zarówno z predefiniowanych ustawień, jak i stworzyć własny profil brzmienia, który będzie dostosowany do naszych preferencji. Co istotne, ustawienia te zapisywane są bezpośrednio w pamięci słuchawek, przez co możemy z łatwością przenosić je między aplikacjami i podłączonymi urządzeniami. 

Shure Aonic 40 łaczy się, korzystając ze standardu Bluetooth 5, obsługując także kodeki takie, jak aptX, czy wysokiej rozdzielczości aptX HD. Co więcej, dzięki odpowiednio zaprojektowanym mikrofonom kierunkowym osiągnięto, jak czytamy w komunikacie prasowym, „świetną jakość połączeń telefonicznych, co sprawia, że podczas rozmów nasz głos będzie bardzo wyraźny, niezależnie od otoczenia”. Dwukierunkowy port USB-C pozwala na komunikację z mikrofonem także za pomocą kabla. Z kolei dzięki wejściu w standardzie 3,5 mm (mini-jack) możemy podłączyć się do zewnętrznych analogowych źródeł dźwięku, na przykład w samolocie.

Shure Aonic Free

Ten model amerykańskiej marki to zaprojektowane od podstaw słuchawki dokanałowe i jednocześnie pierwszy model bezprzewodowych słuchawek marki Shure, który oferuje tak szeroki wachlarz funkcjonalności, włącznie z technologią Sound Isolating, która w naturalny sposób eliminuje hałasy otoczenia z poziomem wyciszania do 37 dB, a przy tym – jak deklaruje producent – nie wpływa w jakikolwiek negatywny sposób na brzmienie.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Także w Aonic Free zastosowano autorskie przetworniki dynamiczne oraz technikę Sound Isolating oraz tryb „środowiskowy”. Brzmienie słuchawek możemy dostosować poprzez aplikację ShurePlus PLAY.

 Słuchawki łączą się w standardzie Bluetooth 5, co gwarantuje stabilność połączenia i zasięg do 10 metrów. Obsługują kodeki aptX, AAC oraz SBC. Ponadto same słuchawki na jednym ładowaniu oferują aż do 7 godzin odtwarzania muzyki,  razem z etui – aż do 21 godzin.

Dostępność i ceny

Shure Aonic Free dostępne są w kolorach grafitowym oraz w cenie 909 zł i można je zakupić w sklepach audio oraz sklepach z elektroniką użytkową. Ponadto klienci mają możliwość przetestowania oraz odsłuchu w sieci sklepów MP3Store/HiFiPRO.

Dystrybucja: www.MIP.bz

www.SHURE.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

Poprzednie

Następne