Shunyata Research ALTAIRA. System sztucznej masy

Do sprzedaży weszło właśnie nowe urządzenie Shunyata Research o nazwie ALTAIRA – scentralizowany system kondycjonowania uziemienia.

ALTAIRĘ stworzył projektant Caelin Gabriel z myślą o kontroli zakłóceń w obwodzie uziemienia. ALTAIRA jest scentralizowanym systemem kondycjonowania uziemienia, eliminującym pętle masy pomiędzy komponentami, jednocześnie redukując szumy uziemienia, powodujące zakłócenia.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Obwody uziemienia w instalacjach elektrycznych są zawsze zanieczyszczone różnego rodzaju zakłóceniami elektromagnetycznymi, w tym częstotliwościami radiowymi, telewizyjnymi, mikrofalowymi, Wi-Fi i wież sieci komórkowych. System ALTAIRA wykorzystuje opatentowane technologie, które – jak czytamy – „znacząco redukują poziomy tego rodzaju szumów i zniekształceń”.

System ten oparty jest na skalowalnej architekturze. W jej skład wchodzą  stacje uziemiające oraz kable uziemiające CGC/SGC. Można zacząć od pojedynczej stacji z sześcioma terminalami. Można też zainstalować bardziej złożony system uziemienia, który składa się z wielu połączonych ze sobą stacji uziemiających. By w pełni docenić stopień poprawy rozdzielczości – zarówno w przypadku dźwięku, jak i obrazu wideo – należy przeprowadzić testy we własnym systemie.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Dostępne są dwa modele stacji uziemienia ALTAIRA. Obydwa posiadają sześć terminali, każdy z nich posiada własne dedykowane strefy izolacji. Chassis Hub jest dedykowany prostym systemom, które mają mniej niż sześć komponentów. Filtry w każdej strefie izolacji są dostrojone do częstotliwości najczęściej spotykanych na uziemionych komponentach obudowy. W przypadku bardziej złożonych systemów, Signal Hub może być użyty do segregacji i izolacji określonych typów komponentów.

Aby się w tym zorientować firma przygotowała serię dokumentów, aby wesprzeć ten proces.

Dostępność

Kondycjonery ALATAIRA dostępne będą w sprzedaży na terenie Polski od lutego 2023 roku w dystrybucji firmy AUDIOFAST.

SHUNYATA.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne