Sennheiser SoundProtex. Zatyczki do uszu

Sennheiser przedstawia ochronne zatyczki do uszu SoundProtex.

Zatyczki mają umożliwić użytkownikom bezpieczne uczestniczenie w głośnych na koncertach i w głośnym otoczeniu bez obawy o uszkodzenie słuchu. Jak pisze producent, fani muzyki na żywo często zniechęcają się do używania stoperów, ponieważ mogą powodować wrażenie, jakby zespół lub DJ grali pod wodą, co – dalej – „może zrujnować wrażenia z koncertu”. Włąśnie dla nich, korzystając ze swoich doświadczeń Sennheiser stworzył zatyczki przeciwhałasowe SoundProtex, które – jak deklaruje – „nie wpływają na jakość muzyki na żywo odbieranej w bezpieczny sposób”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Stopery są dostępne w dwóch wariantach: SoundProtex i SoundProtex Plus z dodatkowymi filtrami akustycznymi w zestawie Filtry w SoundProtex redukują ciśnienie akustyczne docierające do ucha, tym samym obniżając potencjalnie szkodliwy poziom głośności, dzięki czemu użytkownicy mogą bezpiecznie słuchać dłużej. Na przykład poziom głośności na wielu koncertach rockowych przekracza 100 dB, a narażenie na taki hałas przez ponad 15 minut już grozi uszkodzeniem słuchu.

W materiałach promocyjnych czytamy:

Dwustopniowe filtry w SoundProtex są zaprojektowane tak, aby przekazywać do uszu użytkownika tylko czysty, zrównoważony dźwięk. Połączenie dostrojonej membrany i siatki tłumiącej dźwięk w równym stopniu redukuje wysokie i niskie częstotliwości. Za zrozumiałość mowy w dużym stopniu odpowiadają szczegóły o wyższej częstotliwości, ale standardowe zatyczki do uszu mogą maskować te niuanse. Wyważone brzmieniowo filtry SoundProtex przepuszczają wystarczającą ilość wyższych częstotliwości, aby użytkownik mógł zachować świadomość otoczenia i dalej prowadzić normalną rozmowę na koncercie.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

SoundProtex można używać tak często, jak zajdzie taka potrzeba. Po użyciu wystarczy je wytrzeć lub opłukać wodą. W standardowym opakowaniu są dostępne trzy rozmiary końcówek dousznych wraz z małą torebką. Miękki, elastyczny, medyczny materiał TPE nie zawiera plastyfikatorów i innych substancji, które mogłyby podrażniać wrażliwą skórę uszu.

Najmocniejszy filtr ma kolor ciemnego grafitu i szacowany współczynnik SNR (informuje o stosunku sygnału użytecznego do szumu, tj. wszelkiego typu niepożądanych sygnałów) wynoszącym 20 dB do głośnej muzyki, sportów motorowych lub używania elektronarzędzi. Filtr średni (kolor szary) jest idealny na festiwale, imprezy lub podróże, z szacowanym SNR na poziomie 17 dB. Najsłabszy filtr w kolorze jasnoszarym nadaje się do cichszych lub akustycznych koncertów, hałaśliwych biur lub wizyt w barach i restauracjach, a jego szacowany współczynnik SNR wynosi 10 dB. A jeśli trzeba uzyskać całkowitą ciszę, można założyć filtr pełnej blokady dźwięku (czarny kolor). Tym samym SoundProtex Plus ma odpowiednie filtry do praktycznie każdej sytuacji.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Cena i dostępność

Zatyczki przeciwhałasowe Sennheiser SoundProtex i SoundProtex Plus trafią do sprzedaży w 3. kwartale 2023 roku w cenie, odpowiednio, 189 zł i 369 zł.

SENNHEISER.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne