Sennheiser poszerza portfolio soundbarów AMBEO

Firma Sennheiser poinformowała o nowym produktach z serii AMBEO.

Jest to model AMBEO Soundbar Plus i subwoofer AMBEO Sub. Jak informuje producent, AMBEO Soundbar Plus to pierwszy na świecie samodzielny soundbar 7.1.4, który umieszcza użytkownika w centrum akcji” Ma on mniejszą, bardziej zwartą obudowę niż zaprezentowany w 2019 roku AMBEO Soundbar Max, wcześniej znany jako AMBEO Soundbar. Współpracuje on z nowym subwooferem AMBEO.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Maximilian Voigt, menedżer produktu Sennheiser AMBEO Soundbars, mówi o nowych produktach:

AMBEO Soundbar Plus i AMBEO Sub bazują na sukcesie nagradzanego AMBEO Soundbar Max, uznanego przez recenzentów za najlepszy soundbar na świecie. Dzięki głębokiemu, wciągającemu dźwiękowi i bardziej kompaktowej obudowie, nasz nowy AMBEO Soundbar Plus oferuje jeszcze więcej możliwości dla tych, którzy chcą uzyskać kino domowe z dźwiękiem o audiofilskiej jakości.
AMBEO Soundbar Plus

Nowy ​AMBEO Soundbar Plus jest bardziej kompaktowym modelem w portfolio soundbarów firmy Sennheiser. Oferuje dźwięk 3D, opracowany we współpracy z Instytutem Układów Scalonych IIS im. Fraunhofera.

Funkcja ​​automatycznej kalibracji soundbara AMBEO odczytuje właściwości akustyczne pomieszczenia, a następnie, dzięki układowi DSP, „ustawia” siedem wirtualnych głośników wokół słuchacza oraz cztery dodatkowe nad jego głową. W aplikacji Smart Control dostępne są również konfigurowalne ustawienia wstępne, korektor oraz inne dodatkowe opcje. Soundbar obsługuje formaty Dolby ATMOS, DTS:X, 360 Reality Audio i MPEG-H Audio.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

​Sennheiser AMBEO Soundbar Plus wykorzystuje platformę AMBEO|OS. Umożliwia to korzystanie z wielu usług strumieniowego przesyłania muzyki, takich jak Apple AirPlay 2, Spotify Connect, TIDAL Connect oraz współpracę z urządzeniami obsługującymi Asystenta Google z wbudowanym Chromecastem. Ponadto zapewnia bezproblemową integrację z wbudowaną Alexa i Apple Siri.

AMBEO Sub

​Również i subwoofer korzysta ze wspomagania układu DSP. Producent mówi o niej „wirtualizacja AMBEO” i dodaje, że zapewnia ona „niezrównany naturalny i wciągający dźwięk” Sub ma 8-calowy głośnik niskotonowy napędzany przez wzmacniacz w klasie D o mocy 350 W.

​ Technologia multi-sub array umożliwia użytkownikom podłączenie do czterech subwooferów, bezprzewodowo. Układ automatycznej kalibracji AMBEO Sub korzysta z wbudowanego mikrofon, dzięki czemu subwoofer dostosowuje brzmienie do zastanych warunków akustycznych

▌ Ceny i dostępność

​Sennheiser AMBEO Soundbar Plus i AMBEO Sub będą dostępne w Polsce w IV kwartale 2022 w katalogowej cenie 7149 zł za soundbar i 3349 zł za subwoofer.

www.SENNHEISER.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«»

Poprzednie

Następne