SENNHEISER IE 600. Słuchawki dokanałowe

Firma Sennheiser zaprezentowała IE 600 – dokanałowe słuchawki dla, jak czytamy, „wyrafinowanych audiofilów”.

Dzięki opatentowanemu procesowi drukowania 3D obudowy IE 600 zostały wykonane z amorficznego cyrkonu ZR01 – metalu o podobnej do szkła strukturze atomowej, która nadaje mu – jak czytamy w materiałach prasowych – trzykrotnie większą twardość i odporność na zginanie w porównaniu z wysokogatunkową stalą.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Amorficzny cyrkon ZR01 jest wykorzystywany przede wszystkim w przemyśle kosmicznym. Został użyty, między innymi, do wyprodukowania głowicy wiertniczej łazika marsjańskiego NASA, gdzie wymagana jest najwyższa wytrzymałość w ekstremalnych warunkach.

„Dzięki wielu skomplikowanym procesom obróbki uzyskuje się piękne wykończenie powierzchni obudowy słuchawek, które są wyjątkowo odporne na korozję i zarysowania. To gwarantuje, że IE 600 będą służyły przez wiele lat, a ich charakterystyczny, doskonały wygląd pozostanie bez zmian”- czytamy w mailu od producenta.

IE 600 zostały zaprojektowane w Niemczech, a produkowane są w fabrykach przetworników Sonova Consumer Hearing w Irlandii. Producent informuje, że „jest to jedna z najbardziej zaawansowanych linii produkcyjnych tego typu na świecie i ma jeden cel: przewyższenie oczekiwań audiofilów w zakresie wykonania”.

 

„W zespole zajmującym się rozwojem produktów audiofilskich uważnie słuchamy opinii naszych pełnych pasji klientów. IE 600 zapewnia neutralne, referencyjne strojenie w połączeniu z najlepszą w branży technologią miniaturowych przetworników. Zmieniająca paradygmat wydajność akustyczna jest odpowiednio ubrana w najwyższej jakości amorficzny cyrkon. IE 600 będzie punktem odniesienia dla najbardziej wymagających entuzjastów mobilnego audio” – mówi Jermo Köhnke, Product Manager w Sennheiser Audiophile.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W IE 600 zastosowano pojedyncze przetworniki Sennheiser TrueResponse o 7 mm średnicy. Producent deklaruje, że system akustyczny został również zoptymalizowany pod kątem uzyskania „stromego nachylenia basów”, co „zapewnia potężną, ale szybką i dokładną reprodukcję niskich częstotliwości”.

Słuchawki łączy się za pomocą pozłacanych złączy MMCX, osadzonych w obudowie, co ma im zapewnić większą stabilność. Są kompatybilne z kablami 4,8 mm i mniejszymi. Aby umożliwić wybór pomiędzy symetrycznymi i niesymetrycznymi kablami wzmocnionymi para-aramidem, do modelu IE 600 dołączone są zarówno rozmiary 3,5 mm, jak i 4,4 mm. Dwa różne rodzaje końcówek dousznych — z silikonu i pianki z pamięcią kształtu — dostarczane są w trzech rozmiarach.

Dostępność i cena

Sennheiser IE 600 będą dostępne w Polsce w marcu 2022 roku w cenie 3599 złotych.

tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe

Poprzednie

Następne