Sanwa Supply 400-MEDI051 ⸜ przenośny magnetofon kasetowy

Jest coś w zjadaniu własnego ogona w tym, w jaki sposób kultura popularna popełnia samobójstwo.

A może jednak nie? Może ci, którzy namawiają nas na nostalgiczne wycieczki do przeszłości, nakręcając w ten sposób retromanię, mają rację? – Niezależnie od tego, jak na te pytania odpowiadamy, coraz częściej będą się pojawiały na rynku magnetofony kasetowe. Tylko patrzeć, jak do produkcji wrócą kultowe modele, z Nakamichi Dragon na czele.

» O magnetofonach kasetowych w HIGH FIDELITY → TUTAJ

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Tymczasem japońska firma Sanwa Supply, producent związany z dizajnerskim rynkiem komputerowym, proponuje niewielki magnetofon kasetowy z wbudowanym głośnikiem, przypominający produkty Philipsa z lat 70. i 80., za pomocą którego nie tylko odtworzymy kasety, ale będziemy je również mogli zamienić na sygnał cyfrowy i zapisać go na dyskach USB lub kartach microSD w postaci plików mp3 (128 kb/s). Prognozowana cena (w Japonii) to 7255 jenów, bez podatku VAT.

400-MEDI051 jest kompaktowy, mniej więcej wielkości kartki B5, i ma wbudowany głośnik. Jego unikalną cechą jest to, że może nie tylko odtwarzać kasety, ale także digitalizować i zapisywać dźwięk z kasety na karcie microSD lub pamięci USB. Zasilanie jest możliwe na dwa sposoby: bateryjne (4 baterie AA) lub AC (zasilane przez USB).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
 ▌ Główne cechy (wg producenta)
  • Digitalizacja dźwięku z kaset; producent proponuje ten produkt tym, którzy mają stare kasety magnetofonowe leżące w domu lub którzy chcą zapobiec ich zniszczeniu.
  • Łatwa obsługa za pomocą jednego przycisku; jak czytamy, wystarczy włożyć kasetę magnetofonową do szuflady, następnie włożyć pamięć USB lub kartę microSD, a następnie nacisnąć przycisk nagrywania.
  • Funkcja magnetofonu kasetowego; 400-MEDI051 może oczywiście pracować jak klasyczny magnetofon, przez głośnik lub przez słuchawki.
  • Dwa źródła zasilania do wyboru: 4 baterie AA (sprzedawane oddzielnie) lub dołączone gniazdo AC; wbudowany mikrofon umożliwia nagrywanie dźwięku na kasetę magnetofonową.
  • Można go powiesić na ścianie, zaczepiając go na haczyku; magnetofon jest również wyposażony w uchwyt ułatwiający jego przenoszenie.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

www.SANWA.co.jp

tekst redakcja

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne