RUARK AUDIO R1S. Radio przenośne

Brytyjska firma wprowadza do sprzedaży nowe radio przenośne.

Alan O’Rourke, dyrektor zarządzający Ruark Audio, mówi o nim:

To radio rozbudziło moją miłość do muzyki, a wraz z rosnącą popularnością DAB na początku lat 2000. uznaliśmy to za okazję do wykorzystania naszej wiedzy w zakresie dźwięku do zaprojektowania i zbudowania radia high-fidelity. Rezultatem był nasz oryginalny R1. Ten wspaniały mały produkt poprowadził nas w nowym i ekscytującym kierunku. Radio jest nadal jedną z najlepszych dostępnych form rozrywki, a R1S z technologią przesyłania strumieniowego sprawia, że radio jest lepsze niż kiedykolwiek wcześniej.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Medium, jakie jest radio znowu jest popularne, a ostatnie sondaże pokazują, że dla wielu jest ono nadal ulubioną rozrywką w ciągu dnia. Jak czytamy w materiałach prasowych, „R1S przenosi to ponadczasowe medium na nowy poziom”, ale dzięki łączom Wi-Fi i Bluetooth, R1S jest „czymś więcej niż tylko radiem, a raczej kompletnym systemem muzycznym”.

R1S przyciąga uwagę świetnym wyglądem, dzięki wykończeniu Mid Grey i ręcznie wykonanej z kompozytu drewna maskownicy głośnika. Maskownica została wykonana z gatunków drewna pozyskanych w zrównoważonych ekologicznie plantacjach. Poszczególne gatunki są starannie łączone, barwione i ponownie komponowane, aby wiernie naśladować bogate odcienie wolno rosnącego drewna liściastego, a przy tym nie wpływać negatywnie na środowisko.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Radiem steruje się za pomocą kontrolera RotoDial w połączeniu z nowym kolorowym wyświetlaczem. Pokazywane są na nim czas, alarm i informacje o programie, a w przesyłanych strumieniowo źródłach mogą być wyświetlane okładka słuchanego albumu oraz logo stacji. Wyświetlacz automatycznie dostosowuje się do poziomu oświetlenia. Inne przydatne funkcje to ładowanie przez USB-C i jednocześnie port dla odtwarzacza MP3, wyjście słuchawkowe i przełączane wejście liniowe. R1S wyposażony został w klasyczny wzmacniacz liniowy z adaptacyjną korekcją barwy, napędzający głośnik NS+ własnego pomysłu.

www.RUARKAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne