REL: No.31 & No.32. Nowe referencyjne subwoofery

Angielski producent subwooferów, firma REL, poinformowała o dwóch nowych, referencyjnych subwooferach, modelach: mniejszym No.31 i większym No. 32.

Jak czytamy w materiałach prasowych, „są one szczytem możliwości tego specjalisty” i „mają być dla niego punktem odniesienia przez najbliższe lata”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Obydwa subwoofery można układać w Line Array, czyli układy liniowe, po dwa lub trzy na kanał. Producent pisze o tym rozwiązaniu tak:

Line Array zapewnia niebywałą jakość dźwięku, jakiej nie jest w stanie zagwarantować żaden konkurent. Dla tych, którzy szukali najlepszych doznań muzycznych i kinowych, Line Array odblokowuje ostateczny wymiar reprodukcji systemu.
Audiofile od lat szukają trójwymiarowego dźwięku, jednak przeoczyli prosty fakt, że wysokość – nie głębokość – jest tym brakującym ogniwem. Tworząc produkty, które są przeznaczone do układania w linie po 3 na kanał (lub w wyjątkowo wysokich pomieszczeniach, po 5), przy zachowaniu indywidualnych ustawień zwrotnicy i kontroli wzmocnienia dla każdego subwoofera, REL stworzył arcydzieło, które zapewnia to, o czym najbardziej doświadczeni audiofile marzą od 40 lat.
No.31

No.31 jest subwooferem powstałym na bazie modelu No.32, ale przy wykorzystaniu 350 mm głośnika z membraną z włókna węglowego. No.31 oferuje klasyczną zwrotnicę zastosowaną w No.32, te same podwójne filtry parametryczne, a także przetwornik, który wytrzymuje trzykrotnie większą moc.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Głośnik napędzany jest przez ten sam, 1000-watowy wzmacniacz, co w No.32, tyle że jego moc ograniczona została do 900 watów, aby lepiej współpracował z 12-calowym głośnikiem. Jak mówi producent, „pozwala to dostarczyć maksymalną dynamikę przy jednoczesnym zapewnieniu długiego czasu bezawaryjnej pracy dla obu elementów”. LimitLess Limiter pozwala wzmacniaczowi na pracę do granic możliwości bez słyszalnej kompresji.

No.32

No.32 ma zaokrągloną obudowę oraz przeprojektowany 380 mm przetwornik z włókna węglowego, który może pochwalić się 100 mm skokiem całkowitym i niezawodnym wzmacniaczem o mocy 1000 W, wyposażonym w kondensatory cienkowarstwowe, wyższe wzmocnienie i lepsze układy zabezpieczające.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Obydwa subwoofery wyposażone zostały w solidny pilot zdalnego sterowania. Jego dopasowanie do dłoni ma być wynikiem „przemyśleń i wielu serii prób i błędów podczas opracowywania prototypu”. Wzmocnienie sygnału wysokopoziomowego (lub, w przypadku głośników aktywnych, niskopoziomowego) umieszczono wygodnie po prawej stronie, zwrotnica znajduje się na środku, a regulacja wzmocnienia 0.1/LFE jest przesunięta ku lewej stronie.

REL.net

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne