Rekkord – niedrogie gramofony na polskim rynku

Na polskim rynku debiutuje, choć wcale niemłody, producent gramofonów – Rekkord Audio.

Ta niewielka firma z centralą w Austrii i zakładem produkcyjnym w niemieckim St. Georgen istnieje od roku 1993. Nieprzypadkowo podobne są do innej znanej marki – Dual. Obydwie korzystają z tej samej fabryki i dzielą wiele rozwiązań konstrukcyjnych. Jej oferta rozpoczyna się od kosztującego 1590 zł prostego modelu F100, wyposażonego we wkładkę Audio Technica AT3600L, i dochodzi do niecałych 8500 zł za topowy M600 z wkładką MC Ortofon Quintet RED, w wersji wykończonej czarnym lakierem fortepianowym.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wszystkie modele z serii „F” są wyposażone w układ automatycznego sterowania napędem i ramieniem – gramofony tego typu to podstawa oferty austriacko-niemieckiej firmy. Produkcja ma miejsce w Niemczech, z – jakczytamy w materiałach prasowych – „zachowaniem surowych procedur technologicznych i ścisłej kontroli jakości, a za wszystkimi produktami stoi blisko stuletnia tradycja lokalnych podwykonawców w dziedzinie inżynierii mechanicznej światowej klasy”.

Producent stosuje np. własne ramiona, systemy bezmasowego anty-skatingu wykorzystujące sprężynę spiralną znaną z branży zegarmistrzowskiej, czy gimbalowe wsporniki pozwalające – według producenta – na „wyeliminowanie szkodliwych mikrowibracji mechanicznych”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wszystkie modele gramofonów wyposażone są w talerze formowane z aluminium i chassis wykonane z MDF-u lub HDF-u, lakierowane standardowo lub na wysoki połysk, albo wykończone fornirem drewnianym.

www.REKKORD-audio.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

Poprzednie

Następne