Questyle USB Audio M12 & M15. Przenośne przetworniki D/A & wzmacniacze słuchawkowe

Firma Questyle Technology Co. Ltd., zaprezentowała dwa mobilne wzmacniacze słuchawkowe z przetwornikami cyfrowo-analogowymi, modele USB Audio M12 & M15.

Wraz z coraz szerzej dostępną technologią komórkową 5G i coraz większą liczbą platform muzycznych oferujących bezstratne usługi przesyłania strumieniowego sygnału, coraz częściej sięgamy po przenośne przetworniki D/A zintegrowane ze wzmacniaczami słuchawkowymi. Questylewłaśnie zaoferowało dwa takie urządzenia.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

 

Questyle M12

Questyle M12 to mobilny przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym wyposażony w układ DAC ES9281AC ESS Sabre. Questyle M12 wzmacniacz sygnał w opracowanym przez firmę Questule technice wzmacniacza słuchawkowego Current Mode.

„Zespół Questyle i ESS spędził dwa lata na opracowywaniu mobilnego wzmacniacza słuchawkowego z przetwornikiem cyfrowo-analogowym i działa on lepiej niż się spodziewano. Niezależnie od tego, czy jest to bogactwo kobiecych wokali, najgłębszy basowy dźwięk organów w europejskich katedrach, czy najsilniejsze melodie basu i gitary w hard rocku, M12 zawsze będzie w stanie uchwycić szczegóły głęboko zakopane w ścieżkach dźwiękowych” – mówi Jason Wang, założyciel Questyle Audio.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Questyle M12 wykorzystuje opatentowaną przez Questyle technologię Current Mode Amplification. Korzystając z samodzielnie opracowanego modułu wzmacniacza prądowego SiP, Questyle M12 zapewnia poziom zniekształceń wynoszący niezwykle niskie 0,0003%, oraz – jak czytamy w materiałąch prasowych – „ultra-wysoką moc wyjściową i doskonałą kontrolę dźwięku”. Po podłączeniu słuchawek, wbudowany inteligentny system wykrywania Questyle M12 automatycznie wykryje i dostosuje się do ich impedancji słuchawek.

Questyle M12 oferuje renderowanie MQA (Master Quality Authenticated), któe może łączyć się z sygnałem MQA Core i dostarczać ostateczne rozwinięcie pliku MQA. DAC jest w pełni kompatybilny z systemami Android 5.1 i nowszymi dla smartfonów i tabletów. Obsługuje również systemy Mac OS i Windows 10 w wersji 18.3 i nowszych bez konieczności instalowania dodatkowej sterowników. Dekoduje sygnał PCM do 384 kHz oraz DSD do DSD256.

⸜ Cena: 649 zł

Questyle M15

Questyle M15 to przenośny bezstratny przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym, który obiecuje „bezkompromisową jakość i najlepszą w swojej klasie wierność”. Podczas gdy większość producentów DAC USB Dongle używa zwykłego wbudowanego wzmacniacza, wzmacniacz trybu prądowego zaprojektowany przez Questyle ma mieć mniejsze zniekształcenia i szumy oraz oferować większą wydajność prądową niż pracujące w klasycznym trybie napięciowym.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Questyle M15 ma dwa opatentowane przez firmę Questyle moduły CMA (Current Mode Amplification) SiP, co daje łącznie cztery wzmacniacze CMA. Wzmocnienie w trybie prądowym ma naturalnie niską impedancję, zapewniając M15 pasmo przenoszenia do 1 MHz i zniekształcenia 0,0003% przy dynamice 130 dB. DAC wyposażony jest w przetwornik cyfrowo-analogowy ESS ES9281AC, który obsługuje sygnały PCM do 384 kHz, 32 bity i DSD do DSD256. W pełni obsługuje i dekoduje ALAC, FLAC, MQA i inne bezstratne formaty.

Dzięki czterem obwodom wzmacniacza CMA, Questyle M15 obsługuje zarówno wyjścia niezbalansowane (TRS 3,5 mm), jak i zbalansowane (4,4 mm TRRS). Jednocześnie dzięki systemowi Torex zarządzanie energia jest realizowane bez nadmiernego rozładowywania baterii telefonu. M15 posiada również ręczną regulację wzmocnienia za pomocą suwaka z boku, co ułatwia wybór wysokiego/niskiego wzmocnienia w zależności od podłączonych słuchawek, głośnika lub systemu audio.

⸜ Cena: 1199 zł

www.QUESTYLE.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne