Q Acoustics 5000. Nowa seria kolumn

Brytyjska firma Q Acoustics poinformowała o nowej serii 500, w której zastosowała technologię o firmowej nazwie C3: Continuous Curved Cone.

Continuous Curved Cone, nowy profil membrany przetwornika nisko- średniotonowego jest najważniejszą innowacją w serii 5000. Seria ta odziedziczyła również obudowę i technologię przetworników z flagowej serii Concept. Umieszczona pomiędzy serią 3000i a modelami z serii Concept, rodzina 5000 składa się z głośników podstawkowych 5010 i 5020, podłogowych 5040 i 5050, a uzupełnieniem linii jest głośnik centralny 5090, który może być wykorzystany w zestawach kina domowego.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W materiałach prasowych o nowych rozwiązaniach w serii 5000 czytamy:

  • Konstrukcja C3 (wymawiana jako “C-cubed”) Continuous Curved Cone™ w przetworniku nisko-średniotonowym zapewnia płynniejszą integrację wysokich częstotliwości z przetwornikiem wysokotonowym i doskonałą dynamikę basu.
  • Wyrafinowane, czyste i nowoczesne wzornictwo z ciemnym akrylowym motywem na przegrodzie odzwierciedla minimalistyczny profil C3 Continuous Curved Cone.
  • Przetwornik wysokotonowy o konstrukcji zaczerpniętej z serii Concept, ale w nowej obudowie, jest w pełni hermetycznie uszczelniony i mechanicznie odizolowany od przedniej przegrody, aby chronić przed wewnętrznym ciśnieniem w obudowie i rezonansami pochodzącymi od przetwornika średnio-niskotonowego.
  • Zaprojektowany od podstaw przetwornik nisko-średniotonowy zapewnia większą moc maksymalną.
  • Wewnętrzne usztywnienie Point-2-Point (P2P) usztywnia obudowę w celu zminimalizowania drgań o niższych częstotliwościach, jednocześnie skupiając obrazowanie stereo i poprawiając scenę dźwiękową.
  • Helmholtz Pressure Equalisers (HPE) redukuje wewnętrzne ciśnienie i fale stojące (tylko modele 5040 i 5050).
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Fronty przegród są laminowane warstwą gumy butylowej i czarnym akrylowym wykończeniem, nie tylko w celu zapewnienia warstwy tłumiącej drgania występujące w przegrodzie, ale także „w celu zapewnienia przyciągającego wzrok kontrapunktu dla kosmetycznie czystej prezentacji frontu, niezakłóconej żadnymi mocowaniami”.

Wszystkie modele głośników dostępne są w czterech wykończeniach: Satin Black, Satin White, Santos Rosewood i Holme Oak. Modele podłogowe 5040 i 5050 są wyposażone w stabilizatory z litego aluminium, które posiadają górne regulowane kolce ułatwiające ustalenie poziomu, natomiast trwałe niskoprofilowe gniazda głośnikowe umożliwiają umieszczenie głośnika bliżej ściany, jeśli jest to wymagane.

newsroom.QACOUSTICS.co.uk

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe

 «●»

Poprzednie

Następne