Pylon Audio Jasper 23. Prezentacje w salonie Q21

Firma Pylon Audio zaprasza do salonu Q21 na odsłuchy kolumn Pylon Audio Jasper 23.

Są to mniejsze z dwóch kolumn wolnostojących z tej serii. Jak czytamy w materiałach prasowych: „Sygnatura brzmienia, klasa i design większych braci w formie przeznaczonej do mniejszych pomieszczeń”. Przypomnijmy, że w marcu testowaliśmy monitory Jasper18 (test TUTAJ). Kolumny dedykowane są do pomieszczeń o powierzchni 18 – 35 m2.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W zaproszeniu czytamy:

Design, jakość i charakter linii Jasper zamknięte w niewielkiej, smukłej i eleganckiej obudowie. Jasper 23 to ogromne możliwości rysowania przestrzeni oraz zaskakujący, przy tej wielkości, potencjał odtwarzania najniższych rejestrów.

Podobnie jak w większych Jasperach, odtwarzanie powierzone zostało przetwornikom duńskiego Scan-Speaka. Zostały one wyselekcjonowane w serii pomiarów oraz w testach odsłuchowych. Za środek i dół pasma odpowiada para przetworników Revelator 15, rozpoznawalnych m.in. dzięki charakterystycznym nacięciom, których zadaniem jest kontrola zniekształceń membrany (modów własnych) i rozpraszanie fal stojących membrany. Wysokie tony powierzone zostały jedwabnemu głośnikowi wysokotonowemu z ultralekkim, 18-gramowym układem drgającym.

Jak deklaruje producent, projektując konstrukcję zostały dołożone wszelkie starania, by „stworzyć perfekcyjne warunki do pracy zastosowanych głośników”. Korzystając z wieloletniego doświadczenia inżynierów oraz bogatego zaplecza badawczego (m.in. komora bezechowa i akcelerometr laserowy) zaprojektowano obudowę pozbawioną prostopadłościennych form, cechującą się wyrównanymi centrami akustycznymi przetworników w najbardziej newralgicznej sekcji średnio-wysokotonowej oraz minimalizacją zjawiska dyfrakcji. Wysoką sztywność uzyskano dzięki wysokiej klasy grubym płytom MDF, przy czym front wykonany jest w technologii warstwowej typu sandwich. ●

  Adres

Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

 

www.Q21.pl

tekst red./ mat. prasowe
foto mat. prasowe
«●»

Poprzednie

Następne