Pylon Audio Jade 20. Premierowe odsłuchy w salonie Q21

Kolumny Pylon Jade 20, które znalazły się na naszej wrześniowej okładce, można będzie premierowo odsłuchać w salonie Q21.

Jak pisaliśmy w podsumowaniu testu, na tle innych produktów „vintage” wyróżniają się one współczesnym brzmieniem, czyli rozdzielczym, szerokopasmowym i dobrze wyrównanym. Z „vintage” dostajemy budowanie dźwięku w szczelnym kokonie między przetwornikami i nami, a także natychmiastowość przekazu. Mimo że nie są to konstrukcje wysokoskuteczne, to ich czułość jest wyższa od przeciętnej, dzięki czemu zagrają z szeroką gamą wzmacniaczy, czy to tranzystorowych, czy lampowych; cały test → TUTAJ.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W zaproszeniu czytamy:

W tej dwudrożnej konstrukcji dół pasma zawierzony jest 12- calowemu midwoofer’owi własnej konstrukcji o klasycznej, papierowej membranie. Za górę zaś odpowiada driver kompresyjny BMS pracujący w specjalnie zaprojektowanej przez inżynierów Pylon Audio, krótkiej tubie o profilu Tractrix. Odpowiedni dobór i wydajność przetworników pozwoliły uzyskać podział pasma w okolicy 1200 Hz. Dzięki 8-omowej impedancji i skuteczności na poziomie 91 dB, Jade 20 jest łatwy w konfiguracji z towarzyszącym sprzętem – bez problemu daje się napędzić niskomocowym wzmacniaczom lampowym, pokazując pazur i pełen potencjał wraz z mocnym wzmacniaczem tranzystorowym.
Obudowy kolumn wykonane są z masywnych płyt MDF, dodatkowo wzmocnionych wewnętrznymi użebrowaniami i kratownicami, zapewniającymi odpowiednią sztywność konstrukcji. Całość zoptymalizowana jest do pracy zarówno na niskiej podstawce, znajdującej się na standardowym wyposażeniu, jak i akcesoryjnym, wyższym standzie. Jade 20 wykończone są naturalnym, pokrytym olejowoskiem fornirem z orzecha amerykańskiego, podkreślającym ich vintage’ową estetykę.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W zaproszeniu czytamy również, że:

Jade 20 to wybitnie koncertowe granie: połączenie „mocnego brzmienia” z nieograniczoną swobodą dźwięku oraz naturalną skalą instrumentów. Kolumny brzmią witalnie, z silnie zaznaczonym pierwszym planem, rytmicznym i mocnym basem oraz barwną górą pasma. Całość skomponowana jest w taki sposób, by zestaw ten tworzył przyjazną atmosferę koncertową podczas wielogodzinnych odsłuchów, ale równie dobrze sprawdzał się przy niższych poziomach głośności, tworząc sugestywne tło zarówno do pracy, jak i relaksacyjnego odsłuchu. Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 18 – 45 m2.
Adres

Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

www.Q21.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne