Przenośny magnetofon FiiO C13 z przezroczystą pokrywą

Przenośny magnetofon kasetowy FiiO można teraz kupić w modnym, przezroczystym wykończeniu.

Jak pisaliśmy w oryginalnym materiale o tym urządzeniu, model CP13, bo o nim mowa, został wyposażony w nowoskonstruowany mechanizm, jak i wbudowany akumulator, który pozwala odtwarzać muzykę przez 13 godzin. Teraz możemy go kupić z fantastycznie wyglądającą, przezroczystą pokrywą na kasetę. Przypomnijmy, o co w tym wszystkim chodzi.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak zauważa polski dystrybutor, firma MIP, wielu z nas wciąż ma poukrywane kasety z dawnych lat, często nawet wysokiej klasy i dobrze nagrane.  Stąd nostalgiczny powrót do tych czasów.

Podstawą urządzenia firmy FiiO jest oczywiście nowy mechanizm – rzecz, która wymagała dużych środków. Ma on, jak informuje producent, wiele rozwiązań „zapewniających niskie zniekształcenia przy odtwarzaniu”. Pośród nich wymienia duże miedziane koło zamachowe „zapewniające stabilny przesuw taśmy” i „specjalny silnik” zasilany wysokim napięciem. I dalej:

Cała mechanika napędu została przy tym zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić stabilne i płynne działanie przez długi okres czasu. W mechanizmie zastosowano trwałe materiały i precyzyjnie wykonane części. A cała obudowa CP13 wykonana jest z wysokiej jakości aluminium, co oznacza nie tylko wysoką wytrzymałość, ale też niską masę całego przenośnego urządzenia.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Trzeba przyznać, że wygląd FiiO CP13 jest nietuzinkowy. Dwukolorowa obudowa ma podkreślać jego indywidualność, a jednocześnie konstrukcja ma brać pod uwagę kwestie praktyczne w codziennym użytkowaniu. O ile zdecydowana większość przenośnych odtwarzaczy kasetowych z dawnych lat wymagała korzystania ze zużywających się baterii to FiiO CP13 posiada wbudowany akumulator litowy o dużej pojemności. Zapewni to aż do 13 godzin odtwarzania i wygodne ładowanie. Zasilanie może pracować w dwóch trybach: z wbudowanego akumulatora lub bezpośrednio poprzez port USB-C ze ściennego zasilacza (lub powerbanku).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Polski dystrybutor pisze:

FiiO to producent, który doskonale wie, że o finalnym rezultacie brzmieniowym decydują często drobne detale. Dlatego też układ elektroniczny w nowym CP13 został specjalnie zaprojektowany i dopracowany z najwyższą dbałością o każdy szczegół.

Jak dalej czytamy, zastosowano w nim klasyczne audiofilskie wzmacniacze operacyjne JRC5532, które mają mu nadać „charakterystyczne brzmienie nawiązujące do »analogowych« czasów”. Jednocześnie specjalnie zaprojektowany zbalansowany wzmacniacz głowicy ma zapewnić „świetne brzmienie z różnych rodzajów kaset”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wyjście słuchawkowe w CP13 zrealizowano przy tym na popularnym gnieździe 3,5 mm (mini-jack), a wbudowany wzmacniacz słuchawkowy ma napędzić większość słuchawek dokanałowych i nausznych dostępnych na rynku.

Magnetofon jest dostępny w czterech wersjach kolorystycznych. Ponadto dodawany będzie do niego miękki futerał z otworami na mechaniczne przyciski sterujące odtwarzaniem.

Dostępność i cena

FiiO CP13 dostępny będzie niebawem w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store a jego cena wynosi 550 zł.

www.FIIO.com

FIIO.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne