PRO-JECT CD Box CD3 & CD Box S3. Dwa nowe odtwarzacze Compact Disc

Austriacka firma Pro-Ject Audio Systems zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży dwóch nowych odtwarzaczy CD: CD Box CD3 & CD Box S3.

W czasie, kiedy wszyscy mówią o streamingu i „śmierci” fizycznych formatów to odważny ruch. Założyciel PJ, Heinz Lichtenegger, ma jednak niezwykłe wyczucie rynku i jeśli inwestuje w format, ko którym wielu mówiło, że jest przestarzały, coś musi być na rzeczy.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
CD Box CD3

CD Box DS3 jest pierwszym elementem zupełnie nowej linii DS3, którą- jak zaznacza producent – można zintegrować z produktami serii DS2, ponieważ mają one takie same wymiary. W CD Box DS3 znajdziemy wszystkie rozwiązania znane z poprzednich produktów tej firmy, ale dodaje do tego przetwornik cyfrowo-analogowy Texas Instruments PCM1796 DAC. Przyciski na przedniej ściance mają ułatwić sterowanie, a pilot oferuje wygodę. Wyświetlacz o wysokim kontraście pokazuje wszystkie istotne informacje o płytach CD.

Odtwarzacz korzysta z układu sterującego transportem CD-80 Blue Tiger firmy StreamUnlimited. Sam transport zawieszony został na czteropunktowym, podatnym zawieszeniu, które ma go izolować od drgań. CD Box DS3 można rozbudować o zewnętrzny zasilacz z serii DS2.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
CD Box S3

Także i CD Box S3 jest pierwszym produktem w nowej serii S3. Urządzenie otrzymało aluminiową obudowę i ma niski profil, ułatwiający zintegrowanie go z dowolnym systemem audio. Wyposażony został w czytelny wyświetlacz o przekątnej 1,54 cala z funkcją odwracania kolorów. Nowy układ DAC obsługuje sygnał do  32 bitów, 384 kHz. Odtwarzacz ma szczelinowy transport.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

Obydwa odtwarzacze dostępne będą już w marcu, w cenach 699 Euro za CD Box CD3 i 399 Euro za CD Box S3.

www.PROJECT-audio.com

tekst  red./mat. prasowe
foto  mat. prasowe

Poprzednie

Następne