PRIMARE A35.8. Ośmiokanałowy wzmacniacz mocy

Szwedzka firma Primare wprowadza do sprzedaży ośmiokanałową końcówkę mocy A35.8, którą można skonfigurować na kilka różnych sposobów.

Jak czytamy w materiałach prasowych, A35.8 jest „najpotężniejszym i najbardziej wszechstronnym wielokanałowym wzmacniaczem Primare, zaprojektowanym, aby zaspokoić potrzeby praktycznie każdego systemu wielokanałowego”. Osiągnięto to dzięki możliwości zmostkowania każdej pary kanałów do mono „w celu uzyskania wyjątkowej mocy” – aż do 1500 W w pełni zmostkowanej konfiguracji bi-amp stereo.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Kluczowe cechy

Wejścia XLR i RCA dla każdego z ośmiu kanałów wzmocnienia o mocy 150 watów na kanał przy 8 Ω, z maksymalną mocą 1500 watów. Każdą parę kanałów wyjściowych można zmostkować, dzięki czemu wzmacniacz może zapewnić napędzenie praktycznie dowolnej konfiguracji wielokanałowej głośników, samodzielnie lub ze wzmacniaczem stereo A35.2. W przypadku dwukanałowego systemu bi-amp, jeden w pełni zmostkowany A35.8 zapewnia moc szczytową 4 x 375 watów lub 750 watów stereo na kanał.

Dodatkowe funkcje obejmują automatyczne wykrywanie włączania ze stanu czuwania i automatyczne przejście w stan czuwania po braku sygnału wejściowego przez dwadzieścia minut – funkcję tę można wyłączyć, dzięki czemu możemy pozostawić A35.8 permanentnie włączony do sieci zasilającej.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Techniki

Producent informuje, że konstrukcja układu obwodu A35.8 zapewnia „bezpośrednie dostarczanie i równomierne rozprowadzanie mocy z zasilacza do modułów wzmacniacza zamocowanych na radiatorach”, które izolują je od szumów układów zasilających. Izolowany jest w ten sposób również stopień wejściowy i wyjściowy od szumów, jakie mogą wytwarzać poszczególne moduły wzmacniacza. Sygnały wejściowe i wyjściowe są prowadzone do i z modułu wzmacniacza przez wstęgę na płytce drukowanej poprowadzoną przez kanał w radiatorach w taki sposób, aby zapewnić „najkrótszą możliwą ścieżkę sygnału”.

Wzmacniacz pojawi się w sprzedaży w lipcu 2022 r.

PRIMARE.net

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

 

Poprzednie

Następne