POWERNODE EDGE. Wzmacniacz zintegrowany z odtwarzaczem plików

Bluesound poszerzył swoje portfolio o nowy wzmacniacz zintegrowany z odtwarzaczem plików POWERNODE EDGE.

POWERNODE EDGE to urządzenie, do którego wystarczy dodać głośniki. Dekoduje pliki FLAC MQA i zostało wyposażone w gniazdo HDMI z eARC. jak informuje polski przedstawiciel firmy, nowy model marki Bluesound „stanowi świetną alternatywę dla soundbara lub klasycznego zestawu wieżowego”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent zwraca uwagę na kompaktowe rozmiary POWERNODE EDGE, który ma wysokość 1U i szerokość równą połowie standardowej szerokości urządzeń audio. Wzmacniacz pracuje w klasie D i został oparty o technikę DirectDigital, łącząc możliwości wzmacniacza i przetwornika C/A. Oznacza to, że sygnał audio przesyłany jest w postaci cyfrowej niemal do wyjścia – na postać analogową zamieniany jest dopiero przed terminalami głośnikowymi. Zastosowane rozwiązanie ma się przekładać na redukcję zniekształceń.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

POWERNODE EDGE może być częścią systemu multiroom opartego na platformie BluOS. Urządzeniem można zarządzać za pomocą umieszczonego na froncie obudowy panelu dotykowego, aplikacji mobilnej BluOS Controller oraz komunikatów głosowych – POWERNODE EDGE współpracuje z Asystentem Google i Amazon Alexa. Ponadto może on współpracować z praktycznie dowolnym pilotem działającym na podczerwień, dzięki czemu do kontroli podstawowych funkcji można użyć np. pilota do telewizora.

Dostępność

POWERNODE EDGE będzie dostępny w sprzedaży w październiku br.

www.BLUESOUND.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne