Podsumowanie wystawy HIGH END 2024 w Monachium

Organizatorzy wystawy High End 2024 nadesłali końcowy raport z danymi dotyczącymi odwiedzających.

Międzynarodowe targi audio High End odbyły się w dniach od 9 do 12 maja 2024 r. w MOC Event Center w Monachium. Jak czytamy w materiałach prasowych, „obfitujące w najważniejsze wydarzenia, światowe premiery, trendy i innowacje” targi po raz kolejny „podkreśliły swoją pozycję i dostarczyły wielu kreatywnych nowych pomysłów dla branży”.

Targi miały miejsce w dniach od 9 do 12 maja w MOC Event Center w Monachium.

Kiedy od 9 do 12 maja 2024

Godziny otwarcia i bilety

Czwartek + piątek: od 10:00 do 18:00, tylko dla odwiedzających branżowych

Sobota: 10-18

Niedziela: od 10:00 do 16:00

Jak co roku, od początku istnienia wystawy w tym miejscu, magazyn „High Fidelity” był na wystawie obecny – relacja już 1 czerwca.

» Wystawa HIGH END 2023 w HIGH FIDELITY → TUTAJ
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

„HIGH END 2024 był całkowitym sukcesem dla wszystkich zaangażowanych, udowadniając, że branża jest bardziej dynamiczna niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział Stefan Dreischärf, dyrektor zarządzający organizatora HIGH END SOCIETY Service GmbH, podsumowując wydarzenie. „Dla międzynarodowych profesjonalistów z branży, HIGH END jest wydarzeniem obowiązkowym, którego większość ludzi nie chce przegapić. Co więcej, audiofile, miłośnicy muzyki i fani technologii również doceniają targi, ponieważ tutaj mogą cieszyć się całą gamą świata audio” – dodał.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
 ⸜ Steven Wilson • zdj. HIGH END SOCIETY Service GmbH

Targi przyciągnęły do MOC łącznie 22 198 odwiedzających w letnią pogodę w dwa dni targowe i dwa dni dla publiczności. Statystyki odwiedzających były nieco wyższe niż w poprzednim roku, przy czym udział odwiedzających handlowych, 11 237, był po raz pierwszy wyższy niż liczba odwiedzających publicznych, wynosząca 10 373. Wystawa gościła ludzi ze 108 krajów, dzięki czemu było bardziej międzynarodowe niż kiedykolwiek wcześniej; oprócz Niemiec, najliczniej reprezentowane były sąsiednie kraje: Wielka Brytania, Włochy i Holandia. Ponadto do Monachium przyjechało 588 przedstawicieli mediów.

Chociaż powierzchnia MOC obejmuje ponad 30 000 metrów kwadratowych w czterech halach i trzech atriach, odwiedzający byli szczególnie zainteresowani salami atrialnymi, w których odbywały się pokazy ekskluzywnych produktów. Podobnie jak w poprzednim roku, targi były w pełni zarezerwowane, a łącznie 513 wystawiających się firm zajęło każdy zakątek hal. Równolegle z targami HIGH END odbyły się w tym roku dwa dodatkowe wydarzenia: IPS – International Parts + Supply i WORLD OF HEADPHONES w hali 1. Podczas otwarcia targów na stoisku Heidelberg headphone.shop zaprezentowano dziewięć światowych innowacji.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Boris Blank (Yello) • zdj. HIGH END SOCIETY Service GmbH

Podczas gdy w ciągu ostatnich czterech lat referencje były powodem do świętowania na wystawie audio, w tym roku w wydarzeniu wzięło udział kilku znanych artystów. Steven Wilson, ambasador marki HIGH END 2019, zaprosił odwiedzających na wciągające doświadczenia dźwiękowe przez wszystkie cztery dni we współpracy z producentem głośników PMC i organizatorem HIGH END SOCIETY Service GmbH. Czytamy:

Bez wątpienia dla wielu uczestników była to niezapomniana atrakcja wizyty na targach. Wilson zademonstrował dźwięk przestrzenny i wyjaśnił różnicę między stereo, Dolby Surround i immersyjnym dźwiękiem, odtwarzając muzykę różnych muzyków, gatunków i dekad podczas wypełnionych po brzegi sesji. Pochodzący z Wielkiej Brytanii Wilson zachwycił słuchaczy nie tylko fantastycznym dźwiękiem i momentami przyprawiającymi o gęsią skórkę, ale także zrelaksowanym, przyjaznym sposobem, w jaki wchodził w interakcję z publicznością.

Następne targi HIGH END odbędą się w dniach od 15 do 18 maja 2025 roku w MOC Event Center Messe Munich.

 

www.HIGHENDSOCIETY.de

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne