Phasemation MA-5000. Wzmacniacz mocy

Japońska firma Phasemation zaprezentowała nowy wzmacniacz mocy, model MA-5000.

MA-5000 jest najlepszym wzmacniaczem w jej ofercie. To dwa monobloki bazujące na triodach mocy 2011, sterowanych przez lampę 300B. Urządzenie, po raz pierwszy pokazane na wystawie International Audio Show 2022, ma być dostępne wyłącznie na zamówienie.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Lampy 211 są w MA-5000 połączone równolegle i pracują w klasie A w układzie single-ended. Lampy PSVANE WE-211 pracują ze stałym biasem oferując 45 W mocy wyjściowej; napięcie biasu jest generowane niezależnie dla każdej lampy. Ich napięcie anodowe jest włączane z opóźnieniem (ok. 1 minuty), co znacząco wydłuża ich żywotność. Trioda 300B jest z nimi sprzęgnięta transformatorowo, co pozwala uniknąć kondensatorów w torze układu.

Sygnał wzmacniany jest w całkowicie triodowym torze, z lampami ECC803, 300B oraz WE-211. Układ nie został objęty sprzężeniem zwrotnym, co ma pomóc w „oddaniu dynamicznej ekspresji muzyki, łączonej z układami bez sprzężenia zwrotnego” – jak czytamy w materiałach prasowych. Producent mówi również, że zarówno transformator sprzęgający, jak i wyjściowe pochodzą ze szwedzkiej firmy Lundahl. Wzmacniacz oferuje dwa wejścia – RCA i XLR. Współpracują one z transformatorem wyjściowym, za pomocą którego można ustalić czułość wejściową, z przełącznikiem -3/-6/-10 dB. Wejście można również zmutować.

MA-5000 ma rozbudowany zasilacz, z osobnymi transformatorami dla lamp 2011 i dla 300B. Transformatory zpstały odseparowane od obudowy, aby nie przenosiły na nią drgań. Napięcie prostowane jest w dwóch lampach 5R4G, które – jak czytamy – nie generują szumów przełączających i które współpracują z dławikami. Na 10 mm froncie z aluminium umieszczono dwukolorową diodę LED wskazującą stan czuwania, rozgrzewanie i pracę. Kable głośnikowe podłączymy do wysokiej klasy, wyposażonych w tzw. „grzechotkę”, przeciwdziałającą zbyt mocnemu zakręceniu, zacisków Furutech. Szyba na froncie wykonana została w technice Cloissone.

Dostępność i cena

Wzmacniacz MA-5000 ma być dostępny w połowie listopada w cenie 14 000 000 jenów za parę (w Japonii, w tym VAT).

www.PHASEMATION.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne