Ortofon Concorde Music – nowa seria wkładek

Firma Ortofon wprowadza na rynek nową serię wkładek gramofonowych o nazwie Concorde Music.

Jak czytamy w materiałach firmowych, zostały one „stworzone przez miłośników muzyki dla miłośników muzyki” i „łączą w sobie najwyższą efektywność i jakość dźwięku z kultowym wzornictwem”. Seria Concorde Music nawiązuje do jednego z bardziej znanych modelu tej firmy, Concorde. Czytamy:

Dzięki nawiązaniu do estetyki i oparciu się o bogate dziedzictwo, prawdopodobnie najbardziej kultowej wkładki gramofonowej na świecie czyli oryginalnego modelu Concorde, można powiedzieć, że nowa propozycja Ortofona, seria Concorde Music, ma bardzo bogatą historię będąc kontynuacją jednej z najsłynniejszych wkładek w świecie audio.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Niezwykle ważną i istotną częścią jakości wkładki gramofonowej jest gumowe zawieszenie wspornika. Dlatego też Ortofon opracowuje swoje własne mieszanki gumowe i samodzielnie produkuje zawieszenia i tłumiki. We wkładkach Concorde Music zastosowano system generujący napięcie, który posiada cztery rozdzielone cewki wraz z czterema rozdzielonymi nabiegunnikami, co ma mu zapewnić „wyjątkową równowagę i separację kanałów”, jak i „dynamiczną i precyzyjną reprodukcję dźwięku”.

Wkładki otrzymały różne szlify igły, od eliptycznego w modelu Red, po Nude o szlifie Shibata znajdującym się we wkładkach Black i Black LVB 250.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wszystkie modele Concorde Music wyposażone są we wspornik wykonany z aluminium, lub – jak w modelu Concorde Music Black LVB 250 – z boru zapewniającego „najlepszą możliwą transmisję modulacji wywoływanych przez rowek płyty winylowej”. W zawieszeniu wspornika zastosowano mieszanki gumowe opracowane przez zespół badawczo-inżynieryjny Ortofon i wykonane w jego fabryce, co ma zapewnić im „perfekcyjną jakość wykonania i wysoką efektywność”.

Do stworzenia systemu czterech rozdzielonych cewek wraz z czterema rozdzielonymi nabiegunnikami wybrana została posrebrzana miedź beztlenowa. Dzięki temu uzyskano na wyjściu sygnał o wysokim poziomie wynoszącym aż 6 mV. Zapewnia to „wychwycenie każdego szczegółu, a równocześnie przekazanie dynamiki i realizmu reprodukowanej muzyki z wyjątkową energią, przejrzystością i wiernością”.

Wszystkie igły stosowane we wkładkach serii Concorde Music są kompatybilne ze wszystkimi korpusami wkładek. Oznacza to, że rozpoczynając swoją przygodę z Concorde Music Red możemy z czasem apgrejdować ją przez wymianę igły do dowolnej wkładki serii, nawet do modelu Black LVB 250.

Instalacja nowych wkładek na ramieniu gramofonu ma być, jak zapewnia producent, łatwa i prosta, nie wymaga też żadnych narzędzi, dzięki czemu „nie stwarza żadnych problemów i jest wygodna dla użytkownika”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Swój news producent kończy:

Wkładka Concorde Music jest ikoną designu i muzycznego zaangażowania, umożliwiającą każdemu wzniesienie się na wyższy poziom dokładności reprodukcji dźwięku, co charakterystyczne jest dla każdej wkładki Ortofon. Dostosowana do potrzeb miłośników muzyki, oferująca prostą instalację, najwyższej jakości dźwięk i bezkompromisową konstrukcję. Concorde Music oznacza zaangażowanie w muzykalność.
Ceny: Red 339 , Blue 699 , Bronze 1399 zł, Black 2299 zł, Black LVB 3999 zł.

ORTOFON.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne