ONKYO TX-RZ70. Flagowy amplituner AV

Onkyo, japoński specjalista w dziedzinie elektroniki użytkowej, proponuje nowy flagowy amplituner AV, model TX-RZ70.

W 2021 roku markę Onkyo kupiła firma Premium Audio Company (PAC). Jak czytamy w komunikacie prasowym, ważne dla niej było „zachowanie i wykorzystanie wiedzy inżynierów oraz wieloletniej wiedzy instytucjonalnej w Centrum Technologicznym w Osace”:

 
Flagowy amplituner Onkyo TX-RZ70 AVR to jeden z pierwszych projektów, nad którym nasz zespół ds. rozwoju produktu PAC współpracował z dotychczasowym zespołem inżynierów Onkyo i reprezentuje nowy standard wydajności w swojej klasie — mówi Rob Standley, starszy wiceprezes Global Brands – Elite , Pioneer, Integra i Onkyo.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Urządzenie pracuje w trybie 11,2 i dysponuje mocą 140 W na kanał oraz wyposażone jest w wejścia HDMI 2.1 o rozdzielczości 8K/4K i prędkość 40GPS. Jej twórcom chodziło, jak czytamy, o „pełną funkcjonalność i przepustowość dla jak najszybszego odświeżania, aby nadążyć za najnowszymi konsolami do gier”.

Rdzeniem urządzenia są 32-bitowe przetworniki cyfrowo-analogowe ESS Sabre, a system korekcji akustyki Dirac Live Room Correction Full Bandwidth pozwoli uzyskać „najlepszy możliwy dźwięk w dowolnym pomieszczeniu”. Opcjonalnie dostępna jest także wersja Dirac Live Bass Control, który wykorzystuje uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję, aby szybko określić idealne ustawienia subwooferów dla dowolnego układu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W Onkyo TX-RZ70 AVR znajdziemy także odtwarzacz plików, a urządzenie współpracuje z inteligentnymi asystentami domowymi, takimi jak Alexa, Hey Google i Siri. Certyfikat Roon Ready daje użytkownikom dostęp do wszystkich bibliotek muzycznych w wysokiej rozdzielczości (dostępny wraz z aktualizacją oprogramowania we wrześniu 2023 roku). Mamy też do dyspozycji nadajnik Bluetooth z aptX do udostępniania dźwięku w słuchawkach Bluetooth. Cechą szczególną amplitunera jest także certyfikat THX oraz tryb Klipsch Optimized Mode opracowany pod kątem współpracy z kolumnami firmy Klipsch oraz IMAX Enhanced zapewniający, jak mówi producent, „wyraźniejszy, jaśniejszy obraz i wciągający dźwięk”.

Cena i dostępność

Onkyo TX-RZ70 AVR będzie dostępny wiosną 2023 roku u autoryzowanych sprzedawców detalicznych w cenie 3299 euro.

eu.ONKYO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne