OCTAVIO MAESTRO. Kolumny aktywne z łączem Wi-Fi

Octavio Maestro wprowadza na rynek kolumny opracowane we współpracy z francuską marką Davis Acoustics.

Octavio, francuska firma specjalizująca się w niedrogich systemach audio, zaprezentowała aktywne kolumny z możliwością podłączenia do internetu, model o nazwie Maestro. Dzięki technologii przesyłu sygnału przez Wi-Fi opracowanej przez Octavio, urządzenie – jak czytamy w materiałach prasowych – oferuje „wysoką wierność brzmienia do codziennego słuchania bez uczucia zmęczenia”. Jak informuje producent, w przeciwieństwie do łączności Bluetooth, Wi-Fi nie wymaga żadnej kompresji sygnału audio. Po menu i plikach nawigujemy przy pomocy aplikacji mobilnej Octavio Virtuose.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Maestro uzupełnia ofertę firmy Octavio, na którą składają się już odtwarzacz plików Stream oraz kompaktowy wzmacniacz sieciowy AMP.

Jesteśmy zachwyceni, mogąc ogłosić nadchodzącą premierę naszych głośników, będących efektem kilku lat pracy. Octavio Maestro to kolejny logiczny krok w rozwoju naszej firmy, której celem jest demokratyzacja dźwięku wysokiej wierności. Jako muzycy i melomani jesteśmy wrażliwi na jakość dźwięku, a nasze głośniki spełniły nasze własne wymagania.” – powiedzieli David Minard i Victor Gignon, założyciele Octavio.

Firma twierdzi, że kevlarowe przetworniki o powierzchni 13 cm² oferują bardzo precyzyjną reprodukcję dźwięku. Lekkie i sztywne membrany mają gwarantować doskonałą reprodukcję średnich i niskich tonów. Dwie membrany pasywne mają pomóc w uniknięciu potencjalnych problemów związanych z klasycznym bas-refleksem.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wysokiej jakości tkanina pochodzi od duńskiej marki Kvadrat, specjalizującej się w projektowaniu akustycznym. Drewno, podobnie jak aluminium, zostało wybrane ze względu na swoją trwałość. Kolumny są kompatybilne z właściwie każdym sprzętem audio, takim jak odtwarzacz CD czy gramofon, można je również podłączyć bezpośrednio do telewizora.

Kolumny powstały we współpracy z francuską marką Davis Acoustics:

Jako francuski specjalista w produkcji głośników i zestawów głośnikowych od ponad 35 lat jesteśmy dumni ze wspierania młodych francuskich firm poświęconych muzyce. Współpraca z Octavio to doskonała okazja, aby połączyć nasze know-how z ich autorską technologią, aby spełnić jeden wymóg: być w służbie muzyki. – mówi Olivier Visan z Davis Acoustics.
Dostępność i cena

Głośnik Octavio Maestro jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – Light lub Black. Ponieważ można go używać zarówno w konfiguracji mono, jak i stworzyć parę stereo z wykorzystaniem dwóch egzemplarzy, producent przewidział takie właśnie warianty. Pojedynczy głośnik jest dostępny w cenie 2875 zł lub 3065 zł z aluminiową maskownicą. Parę stereo można natomiast kupić za 5750 zł i tutaj maskownice są już dołączone do zestawu.

www.OCTAVIO.fr

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

»«

Poprzednie

Następne