OBEGRÄNSAD. Gramofon firmy IKEA

Szwedzki gigant meblowy, firma IKEA zaproponowała swój własny gramofon o nazwie OBEGRÄNSAD.

Choć dla wielu może się to wydawać żartem, to  tak naprawdę mowa o bardzo poważnym produkcie i to nie pierwszym w historii tego producenta mebli i dodatków domowych wszelakich. Jak się wydaje, moda na winyle okazała się trwałym trendem, na którym można zarobić. Choć dotychczas liderem sprzedaży niedrogich gramofonów był austriacki Pro-Ject, wraz z pojawieniem się gramofonu IKEI może się to zmienić.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jest to pierwszy model gramofonu tej firmy od1973 roku. Został on zaprojektowany przez grupę dizajnerską skrywającą się pod nazwą Swedish House Mafia i został wyposażony we wkładkę Audio-Technica. Ma również zamontowany przedwzmacniacz gramofonowy a nawet nadajnik Bluetooth. Miała to być konstrukcja z ograniczonym budżetem, ale nieograniczoną kreatywnością. Do kompletu oferowane będzie również biurko z podstawkami na głośniki, także w serii OBEGRÄNSAD.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Komentując wspomniane biurko, do któregomożna dokupić także z tej samej serii krzesło, projektant IKEA, Friso Wiersma, mówił:

„Dźwięk jest wszystkim w muzyce, a do biurka dodaliśmy dwa podstawki głośnikowe, aby ustawić głośniki na poziomie uszu. Dodaliśmy również wysuwaną półkę pod biurkiem. Ta funkcjonalność zamontowanie klawiatury midi w zasięgu ręki, jednocześnie maksymalizując przestrzeń na biurku”.

Gigant meblowy ogłosił swój produkt w zeszły piątek na festiwalu IKEA podczas Milan Design Week 2022. Już wiadomo, że grupa Swedish House Mafia zaprojektuje ponad 20 mebli związanych z muzyką.

about.IKEA.com

«●»

Poprzednie

Następne