NuPrime PRA-9X. Przedwzmacniacz

Amerykańska firma NuPrime wprowadziła do sprzedaży swój nowy produkt.

PRA-9X jest przedwzmacniaczem liniowym z przedwzmacniaczem gramofonowym i wzmacniaczem słuchawkowym i przeznaczony jest dla, jak czytamy w materiałach prasowych, „wymagających miłośników analogowego brzmienia”. PRA-9X ma budowę zbalansowaną i, jak zapewnia producent, imponuje ultraniskimi zniekształceniami – THD+N wynosi jedynie 0,0004%. 

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W materiałach prasowych czytamy:

Dzięki imponującej szczegółowości oraz dynamice, PRA-9X oferuje niewiarygodnie realistyczną scenę dźwiękową, zapewniając słuchaczowi emocje, jakich można doświadczyć podczas koncertu symfonicznego.
NuPrime PRA-9X wyposażony jest w przedwzmacniacz gramofonowy, który dzięki regulacji ustawień pojemności wejściowej i impedancji, umożliwia dopasowanie wielu wkładek MM. Kolejnym dodatkiem jest gniazdo Jack 6,3mm, dzięki któremu urządzenie pełni również funkcję wzmacniacza słuchawkowego.

Zastosowanie niskoszumnego, toroidalnego transformatora pozwoliło na „zredukowanie szumów pochodzących z zasilania AC do minimum”, a precyzyjna budowa „wyklucza wibracje i tzw. brumienie”. W sekcji zasilania, za filtrowanie prądu odpowiadają wysokiej jakości kondensatory.

Wejście gramofonowe ma regulowane obciążenie. Sekcja ta ma dwa stopnie korekcji RIAA, który wykorzystuje wzmacniacz operacyjny MUSES8820. Wyjścia liniowe zawierają cztery nowe moduły wzmacniaczy NuPrime o ultraniskich zniekształceniach (THD = 0,0004%), złożone ze wzmacniacza operacyjnego MUSES8820 w nowym obwodzie wzmacniającym.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Główne cechy
  • Przedwzmacniacz gramofonowy RIAA, z regulowaną pojemnością wejściową i impedancją dla wkładek MM.
  • Wejście i wyjście przedwzmacniacza w pełni zbalansowane.
  • Przełącznik na przednim panelu pozwala wyłączyć regulację siły wzmocnienia (Variable), aby dostarczyć sygnał o stałym napięciu (Fixed) na wyjściach przedwzmacniacza.
  • W torze wzmocnienia wykorzystano bipolarny moduł wzmacniacza operacyjnego MUSES8820.
  • Bardzo niskie zniekształcenia: THD+N 0,0004% (7,5 Vrms) i stosunek sygnału do szumu 114 dB (S/N).
  • Wydajny wzmacniacz słuchawkowy, o mocy 560 mW mocy przy 32 Ω.
  • Wejście i wyjście Trigger do sterowania włączaniem/wyłączaniem zasilania wielu urządzeń.

Wejścia i wyjścia wykorzystują specjalne przekaźniki – dedykowane do zastosowań audio – które charakteryzują się, jak mówi producent, „najniższymi możliwymi zakłóceniami i najwyższą dokładnością transmisji sygnału podczas przełączania źródeł”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Cena: 6595

NUPRIMEAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne