NuPrime Omnia A200. Wzmacniacz zintegrowany z odtwarzaczem plików

Amerykańska firma NuPrime zaprezentowała nowy wzmacniacz zintegrowany, tym razem z odtwarzaczem plików, model A200.

Jak czytamy w materialach prasowych, Omnia A200 to „funkcjonalny, małogabarytowy wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym odtwarzaczem strumieniowym (sieciowym), który umożliwia wielostrefowe (multiroom) przesyłanie dźwięku”. Producent mówi, że przeznaczony jest dla „wymagających miłośników audio, którzy poszukują brzmienia wysokiej jakości”, zarówno analogowego, jak również z serwisów streamingowych (Amazon Music, iHeartRadio, Qobuz, Spotify Connect, TIDAL, TuneIn, Deezer).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Główne cechy
  • Wzmacniacz o mocy 150 W przy 8 Ω i 250 W przy 4 Ω
  • Łączność Wi-Fi 24-bity, 192 kHz i Bluetooth 5.0 aptX HD
  • Obsługuje wszystkie główne usługi przesyłania strumieniowego online (Spotify, TIDAL,
  • TuneIn, Deezer, Amazon Music, iHeartRadio, Qobuz, QQ Music, Napster, Ximalaya),
  • AirPlay i sieciowe DLNA (urządzenie obsługuje Spotify Connect. Nie obsługuje na ten moment TIDAL Connect i AirPlay2)
  • Bezpłatna aplikacja Omnia Receiver, kompatybilna z iOS i Androidem, umożliwia zarówno łatwe sterowanie inteligentnym systemem muzycznym, jak i wybieranie muzyki źródłowej oraz głośników docelowych grupowych (w tym odbieranie streamerów)
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

We wzmacniaczu Omnia A200 zastosowano kompaktowe i mocne końcówki mocy pracujące w klasie D, o mocy 250 W (4 Ω). Dzięki sprzężeniu zwrotnemu i korekcji błędów moduły te charakteryzują się, jak mówi producent, niskim poziomem zakłóceń i zniekształceń.

Napięcie do poszczególnych sekcji zapewnia, będący opracowaniem własnym, impulsowy zasilacz Dynamic Low Noise Switching Power (DLN PS). Ma on wbudowany dwurdzeniowy układ, który ma bardzo szybko reagować na chwilowe zapotrzebowanie mocy wyjściowej wzmacniacza. Zasilacz posiada trzy poziomy sterowania: z wykorzystaniem małego transformatora przy niskim poborze mocy, następnie dużego transformatora, gdy zapotrzebowanie na moc wzrasta i wreszcie dwóch zasilaczy współpracujących ze sobą, aby ją zmaksymalizować. Częstotliwości przełączania zasilacza są automatycznie regulowane w zakresie od 60 kHz do 180 kHz, zgodnie z zapotrzebowaniem mocy wyjściowej wzmacniacza.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Ustawienia korektora EQ Presets i loudness (wzmocnienie niskich tonów) dostrojone za pomocą szybkiego procesora DSP umożliwiają dopasowanie dźwięku do systemu i rodzaju słuchanej muzyki. Wyjście głośnikowe A200 zbudowano wokół dwustopniowego filtru wyjściowego, który „redukuje zakłócenia o wysokiej częstotliwości, zapewniając bardziej przejrzysty i przyjemny dźwięk, nie męczący podczas długich odsłuchów”. Dodajmy, ze urządzenie mierzy zaledwie 55 x  280 x  250 mm.

Cena: 5795 zł

NUPRIMEAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne