Nowy zarząd firmy AVA Group A/S – firmy-matki marki Vitus Audio

Jak poinformowała AVA Group A/S, 1 maja zmienił się jej zarząd. Do Hansa-Ole Vitusa dołącza jego syn Alexander Vitus Mogensen, w roli dyrektora generalnego, oraz Lukas Birk Eriksen.

Hans-Ole Vitus o tej zmianie mówi:

„Przez ostatnie dwa lub trzy lata kierowałem zespołem, który stworzył nową strategię i tożsamość marki Vitus Audio, i teraz cieszę się, że mogę wprowadzić młody, silny nowy zespół do zarządzania i do struktury własności. To jest właśnie nowy zastrzyk energii, którego AVA Group A/S potrzebuje, w momencie, w którym wciąż idzie naprzód. Mam ogromne zaufanie do zdolności Alexandra Vitusa Mogensena i Lukasa B. Eriksena, którzy poprowadzą firmę na wyższy poziom, w tym samym duchu i zaangażowaniu, z jakim zostały stworzone zarówno Vitus Audio, jak i Alluxity”.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Hans-Ole Vitus z wizytą w „High Fidelity”

Pierwszy krok w kierunku „zmiany pokoleniowej” został zainicjowany 1 maja 2022 r. W rezultacie tych działań AVA Group A/S ma teraz dwóch nowych współwłaścicieli. Przede wszystkim, firma AVM-TEC Alexandra Vitusa Mogensena (w skład której wchodzi marka lifestylowa Alluxity) została skonsolidowana z Ava Group A/S. Firma AVM-TEC została założona w 2010 roku przez Alexandra – co niezwykłe, w wieku 17 lat – i, jak czytamy w materiałach prasowych, „od tego czasu pod jego przywództwem stale się rozwija”. Jak mówi:

„Naszym wspólnym celem będzie dalsze dostarczanie produktów i usług najwyższej jakości, z naszą legendarną dbałością o szczegóły. Nie mogę się również doczekać postępu we wdrażaniu naszej nowej strategii certyfikatów dla partnerów serwisowych na całym świecie”.

Po drugie, udziałowcem został Lukas Birk Eriksen, wieloletni członek „rodziny” Vitus Audio. Lukas dołączył do Grupy w 2014 roku jako stażysta, a w 2017 roku uzyskał z wyróżnieniem tytuł inżyniera. Firma mówi, że „od tego czasu stał się siłą napędową działów produkcji, sprzedaży i obsługi posprzedażowej firmy”.

Alexander i Lukas posiadają teraz razem 50% udziałów w AVA Group A/S i serdecznie witamy ich obu w Radzie Dyrektorów. Jako założyciel firmy Hans-Ole Vitus zachowa własność pozostałych udziałów. ●

Test wzmacniacza SIGNATURE SERIES” SIA-030 znajdą państwo TUTAJ.

www.VITUSAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne