Nowości GAD Records na maj 2022

Wydawnictwo GAD Records zapowiedziało nowości na maj, a wśród nich płyty rockowe, jazzowe i „gdzieś pomiędzy”. A ponadto „Nie ma mocnych” na winylu!

W  lutym wydawca rozpoczął serię koncertowych wydawnictw SBB pod hasłem „Live Cuts”. 27 maja ukaże się drugi album z tego cyklu – tym razem będzie to koncert z Kolonii z grudnia 1978 roku. Jak czytamy w materiałach prasowych, „progresywny, bajkowy i pełen zaskakujących zwrotów akcji”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Dla fanów jazzu GAD Records ma, jak mówi, „sensacyjne odkrycie” z archiwów naszych południowych sąsiadów: dwa występy festiwalowe Kwintetu Krzysztofa Komedy z 1964 roku: „Swingowy ogień i modernistyczny chłód w jednym”. Jest też coś dla sympatyków zawieszonych między jazzem a rockiem  reedycja koncertu Jazz Q z Bratysławy z 1975 roku. Album ten został wydany  oryginalnie dziewięć lat temu, teraz nadszedł czas na odświeżoną reedycję. Strona graficzna wydawnictwa została nieco poprawiona i dostosowana do serii aktualnych reedycji zespołu.

I wreszcie Koman Band – Twenty Past Six to już czwarty album w cyklu wydawnictw tego wyjątkowego projektu. To muzyka tak samo cudownie ciepła i pogodna jak Afternoon, zawieszona między wiosną a jesienią.

11 maja pożegnaliśmy w Warszawie Andrzeja Korzyńskiego, ale jego muzyka żyje i będzie żyć dalej. Kompletna ścieżka dźwiękowa z filmu Nie ma mocnych, dostępna na CD od kilku miesięcy, ukaże się 27 maja na winylu.

GADRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne