Nowości GAD Records. Czerwiec 2022

GAD Records proponuje nowe wydawnictwa na czerwiec 2022 – a także T-shirt!

Jak czytamy – czerwiec w wydawnictwie „we wszystkich możliwych kolorach: od piosenki aktorskiej i industrialu po muzykę filmową i nową falę”. Do naszych rąk trafią: składanka „Opole 63”, Idée Fixe „Obudź się”, Hedone „Werk”, Henryk Kuźniak & Andrzej Barański „Kuźniak Scores Barański”, Wiktor Stribog /Mchy i porosty „Loss & Los”, a także koszulka ze zdjęciem z albumu „Pamięć” grupy SBB.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

˻ 1 ˺ Opole 63 to kompleksowa, obejmująca cztery płyty CD kronika pierwszego festiwalu w Opolu, przygotowana we współpracy z Radiem Opole. Dokumentalny zapis początków jednej z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce, wypełniony nie tylko przebojami, ale też dziesiątkami unikatowych, zapomnianych utworów. Całość uzupełnia 32-stronicowa książeczka ze zdjęciami i szerokim opisem festiwalu. Edycja limitowana – tylko 630 sztuk!

˻ 2 ˺ Dla tych, którzy od Opola wolą Jarocin wydawca ma antologię zespołu Idée Fixe. Obudź się to komplet nagrań studyjnych, utwory demo oraz dwa występ  na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie w latach 1984-85. Jeden z najciekawszych nowofalowych zespołów lat 80. wreszcie doczekał się autorskiego wydawnictwa.

˻ 3 ˺ Hedone fanom industrialu przedstawiać nie trzeba. Po zbiorze rarytasów (Rare 92-20) i nowym albumie (2020, wraz z towarzyszącymi mu singlami) przyszedł czas na reedycję debiutu. Album Werk powraca w zremasterowanej formie, wypełniony po brzegi bonusami i z drugim, dodatkowym dyskiem przypominającym minialbum z remiksami ReWerk.

˻ 4 ˺ Kuźniak Scores Barański to trzy wyjątki z długiej opowieści, jaką jest artystyczna przyjaźń Henryka Kuźniaka i Andrzeja Barańskiego. Niepublikowana wcześniej na płytach muzyka z filmów Dwa księżyce, Horror w Wesołych Bagniskach i Dzień wielkiej ryby. Liryczne tematy, gorące rumby i nocne koszmary. I jeszcze jeden dowód na wszechstronność muzyki Henryka Kuźniaka.

˻ 5 ˺ GAD ma także wyjątkową nowość: najbardziej „duchologiczny” album roku: Loss & Los. Opowieść o anonimowych śmierciach w interpretacjach Wiktora Striboga (Kraina grzybów) i Bartosza Zaskórskiego (Mchy i porosty). Świat utkany z nieistniejących wspomnień i ascetycznych syntezatorów, naznaczonych przez czas i spadki napięcia. Album dostępny na CD i limitowanej do 100 sztuk kasecie magnetofonowej.

˻ 6 ˺ I na koniec coś dla fanów SBB: koszulka ze zdjęciem z albumu Pamięć będzie dostępna już 24 czerwca. Podobnie jak wszystkie powyżej wymienione płyty (z wyjątkiem Loss & Los – już 10 czerwca).

GADRECORDS.pl

tekst red./mat prasowe

foto mat. prasowe

galeria

Poprzednie

Następne