Nowe albumy z serii Polish Jazz dostępne na kolorowych winylach

Polskie Nagrania, część wytwórni płytowej Warner Music Poland, poinformowały o kolorowych wersjach nowych tytułów z serii Polish Jazz.

Już dzisiaj do sprzedaży trafiły dwa kolejne tytuły z serii – vol. 86 i 87 w edycji na kolorowych winylach. Są to albumy „Slow Food” ZK Collaboration oraz „Kwiateczki” Kuba Więcek Trio z Pauliną Przybysz. Albumy wytłoczono na 180-gramowym winylu w kolorze przezroczyście białym (Slow Food) oraz na przezroczystym fiolecie (Kwiateczki). Na wewnętrznej kopercie umieszczone są komentarze w języku polskim i angielskim.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Slow Food

Jak czytamy w materiałach prasowych, co jakiś czas na scenie jazzowej pojawia się zespół i wywraca ją do góry nogami. I dalej:

Wyłamuje się z ram definiujących jazz i sprawia, że mówisz.. Wow!  Adam Zagórski i Maciej Kądziela – współliderzy zespołu ZK Collaboration stworzyli album, który nie należy do mainstreamowych, a mnogość inspiracji i wpływów przyswojonych i przetworzonych przez każdego z muzyków w sposób organiczny jest zaskakująca. To jest siła zespołu ZK Collaboration. Album Sloow Food jest jak wyrafinowane i starannie przygotowane danie, w którym Funk, Fusion, Punk, Rock’n’Roll połączone improwizacją tworzą niezwykłą całość.
Mówią o sobie i swojej muzyce – „Naszym celem jest przełamywanie barier, poszukiwanie nowych rozwiązań i nieustanny rozwój, nie zapominając, że muzyka to zabawa i nasza absolutna miłość. Jeśli robisz coś, w co wierzysz, polegaj na tym i ufaj sobie w tym, co robisz, to po prostu musi być dobre i to musi być to! Taka jest nasza muzyka!”
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Kwiateczki

Kuba Więcek nie jest w serii Polish Jazz debiutantem. Jam mówią materiały prasowe, Paulina Przybysz podbija ten materiał „kobiecą energią oraz śpiewem, co nie zna granic”:

Ich wspólny projekt pt. Kwiateczki jest ucieleśnieniem teorii, która definiuje jazz jako wolność. Kwiateczki to nowe odczytanie Pieśni świętojańskiej o Sobótce Jana Kochanowskiego. Kuba i Paulina spojrzeli na „Pieśń…” oczami swojego pokolenia, czego rezultatem jest dwanaście piosenek brzmiących świeżo i współcześnie, chociaż teksty pochodzą z epoki renesansu. Muzycznie jest to zbiór fascynacji i inspiracji Kuby elektroniką i hip hopem, ale u podłoża wszystkiego znajduje się jego Trio i jazz, od którego wszystko się zaczęło. Jest to pierwszy wokalno-instrumentalny album w serii od 1989 roku (vol. 76).
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Obydwa albumy są już w sprzedaży w salonach EMPIK.

WARNERMUSIC.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne