Nowa platforma dla artystów Tidal Artist Home

Jak informuje serwis streamingowy TIDAL, przygotował nową platformę dla twórców.

Artist Home ma być nowym rozwiązaniem, które ma „ułatwić artystom skoncentrowanie się wyłącznie na swojej karierze”. Od teraz, po utworzeniu konta, twórcy mają samodzielnie zarządzać wyglądem swojego profilu TIDAL, a także mają uzyskać wcześniejszy dostęp do najnowszych produktów i zasobów stworzonych z myślą o artystach.

Budujemy platformę, która pomoże w rozwoju wschodzącym twórcom z całego świata. TIDAL Artist Home zapewni artystom i ich zespołom więcej czasu, energii i zasobów, aby mogli skupić się na swojej muzyce i na niej zarabiać. To podstawa przyszłości, w której streaming jest jednym z wielu sposobów wspierania artystów – mówi Agustina Sacerdote, Global Head of Product w TIDAL.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Zapewnienie twórcom takim jak ja prostego sposobu na zarządzanie swoim profilem w TIDAL jest niezwykle ważne, ponieważ w ten sposób najlepiej możemy wyrazić swoją osobowość i mieć wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani jako artyści. Czuję się wyróżniony, że mogłem być częścią procesu tworzenia TIDAL Artist Home i zobaczyć, jak moje pomysły i opinie zostają wykorzystane w praktyce. To naprawdę wyjątkowe widzieć, jak ta platforma streamingowa czyni twórców częścią procesu projektowania rozwiązania stworzonego z myślą o nich – mówi wschodzący raper i producent AKINYEMI.

TIDAL Artist Home ma dać artystom bezpośrednią kontrolę nad treściami w ich profilach TIDAL. Samodzielna edycja zawartości widocznej dla fanów „pozwoli twórcom – jak czytamy w materiałach prasowych – szybko i łatwo zaprezentować się z jak najlepszej strony”. Za pośrednictwem TIDAL Artist Home artyści będą mogli również aktualizować linki do mediów społecznościowych, a także przesyłać prośby o aktualizacje albumów, EP-ek i singli bezpośrednio do działu Content Operations w TIDAL. Serwis deklaruje, że w miarę rozwoju, twórcy będą mogli korzystać z dodatkowego wsparcia, rozszerzając dostęp do swojego konta TIDAL Artist Home na dodatkowych użytkowników.

Artyści mogą dowiedzieć się więcej o TIDAL Artist Home oraz innych możliwościach dla twórców na stronie:

TIDAL.com/forartists

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne