NAGRODY Statement in High Fidelity│Polish Edition 2022 – przyznane!

Po raz kolejny przyznane zostały międzynarodowe nagrody Statement in High Fidelity.

 

tekst DIRK SOMMER ⸜ hifistatement.net
zdjęcia „High Fidelity | hifistatement.net

Powoli wracamy do właściwego rytmu, mimo że w tym roku będą miały miejsce trzy ceremonie wręczenia nagród. Mój kolega Wojciech Pacuła i ja mogliśmy zgodnie z planem rozdać nagrody w Edycji Niemieckiej 2022 podczas wystawy High End 2022  i mamy już zarezerwowany stolik w restauracji w Warszawie, gdzie wręczone będą nagrody w Edycji Polskiej 2022.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Stolik przygotowany jest dla naszych gości Gabi i Edwina Rynveldów oraz Mortona Kima Nielsena. Wojciech Pacuła, jak wiemy fan holenderskich szlachetnych kabli, przyznał nagrodę serii Da Vinci firmy Crystal Cable po przetestowaniu interkonektów RCA, kabli głośnikowych i kabli zasilających. Oto tylko kilka argumentów przemawiających za jego wyborem:

Barwa interkonektu jest kremowa i charakteryzuje się głębokim nasyceniem. A jednak atak jest tu mocny, dźwięczny i ma wysoką energię. Najważniejsze jednak, że to kable o niesamowitej dynamice. Są też oszałamiająco szybkie i precyzyjne. Poza tym atak dźwięku jest w nich lekko zaokrąglony i kremowy. To niezwykłe połączenie, które sprawia, że ​​kable da Vinci by Crystal Cable są zarówno „narzędziem roboczym”, jak i „instrumentem zachwytu”.
Plany za linią łączącą głośniki są cudownie zbudowane, dzięki czemu stereofonia jest szeroka i dość głęboka. To jednak płynna scena, która nie skupia naszej uwagi na poszczególnych elementach, a raczej buduje swego rodzaju „tło” dla tego, co dzieje się na pierwszym planie.

Cały test → TUTAJ.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Morton Kim Nielsen jest dyrektorem marketingu duńskiego producenta głośników Raidho. Zademonstrował on X1t na tegorocznej wystawie High End, co wywarło niezatarte wrażenie nie tylko na Rolandzie Dietlu i na mnie. Helmut Baumgartner, który podczas swojego fotomaratonu pierwszego dnia targów zawsze ma otwarte ucho na szczególnie dobrze brzmiące rzeczy, zasugerował Rolandowi Dietlowi, aby zamówił X1t do testu. Rinald tę sugestię odrzucił, ale tylko dlatego, że już wcześniej zamówił parę dla hifistatement.net, bezpośrednio po demonstracji.

W teście tych minimonitorów Roland Dietl napisał:

Jak dla mnie cechą wyróżniającą X1t jest wyjątkowo wysoka zrozumiałość ludzkich głosów, dzięki której nawiązują one szczególną więź ze słuchaczem. Zaczyna się to od tego, że X1t z urzekającą czystością kreują charakterystyczne cechy każdego indywidualnego wokalu.
Oprócz doskonałych walorów tonalnych, dźwięk z tymi kolumnami przez cały czas był całkowicie od nich oderwany i miał świetną głębię przestrzenną, daleko wykraczającą poza to, czego można by się ogólnie spodziewać po tak małym przetworniku.
Ale nie dajcie się zwieść rozmiarom: Raidho X1t to znakomicie brzmiący, prawdziwie high-endowy głośnik. Grane przez niego ludzkie głosy są po prostu oszałamiające.

Cały test → TUTAJ.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nagroda Statement in High Fidelity│Polish Edition 2022 już w piątek pojawi się w salach nagrodzonych firm na zbliżającej się wystawie Audio Video Show 2022 w Warszawie.

 Gratulujemy nagrodzonym firmom!

 

 ▌ Poprzedni zwycięzcy nagród Statement in High Fidelity:

 2022 GERMAN EDITION

⸜ Børresen 05 Silver Supreme Edition | test → TUTAJ

⸜ Soulnote P-3 SE | test → TUTAJ

2021 POLISH EDITION

⸜ Siltech Classic Legend
⸜ Thiele TA01

2021 GERMAN EDITION

⸜ Ferrum Hypsos
⸜ RCM Audio Big Phono

2020 POLISH EDITION

⸜ Ayon CD-35 II HF Edition
 Transrotor TRA 9

2020 GERMAN EDITION

⸜ Gryphon ETHOS
⸜ Melco S100

2019 POLISH EDITION

⸜ Nordost QPOINT
 Audioquest NIAGARA 1000, 5000, 7000, TORNADO, THUNDER, NRG-Z3

HIFISTATEMENT.net

HIGHFIDELITY.pl

«●»

Poprzednie

Następne