Nagroda RED DOT dla firmy Fezz Audio

Fezz Audio, polski producent wzmacniaczy, głównie lampowych, otrzymał prestiżową nagrodę RED DOT.

Firma mieści się na malowniczym Podlasiu, gdzie – jak czytamy w materiałach prasowych – „cały zespół ciężko pracuje nad tworzeniem jak najlepszych produktów, gdzie powstają nowe pomysły”. I dalej:

To dzięki nim jesteśmy w stanie czerpać jak największą radość z muzyki. Fezz Audio to firma, która powstała w 2015 roku, a od tego czasu zdążyła wypuścić na rynek wiele świetnych produktów.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

 W zeszłym roku w ofercie Fezz Audio pojawiła się linia Evolution. Znajdziemy w niej wzmacniacze lampowe, od których przygoda Fezza się rozpoczęła. Design powstał dzięki współpracy ze studiem projektowo-strategicznym KABO & PYDO. To właśnie dzięki połączeniu ich sił wraz ze strukturami Fezza byli oni w stanie uzyskać niezwykle prestiżową nagrodę Red Dot. Jest ona przyznawana za projekt wizualny produktów najróżniejszych rodzajów. W zaprojektowanej linii znajduje się dziesięć urządzeń, w tym wzmacniacze lampowe, przedwzmacniacze gramofonowe, wzmacniacze słuchawkowe oraz końcówki mocy. Na swojej stronie umieścili oni proces projektowy, którym kierowali się przy powstawaniu tych produktów.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent pisze:

Studio projektowe bardzo doceniło styl poprzednich serii Fezza, który był dość surowy. Postanowili oni do niego nawiązać w linii Evolution. Materiał pozostał ten sam, dzięki czemu produkty nie tylko wyglądają na solidne, ale i takie są. W połączeniu z symetrycznością frontów, na którą składają się logo, potencjometry, czy nawet nazwę modelu. W końcu elementy toru audio bardzo często znajdują się w centrum pomieszczenia, czasem nawet domu. Dzięki nowemu kształtowi nie tylko głównej części elektroniki, ale i kosza ochronnego na lampy, całość sprawia wrażenie bardziej przestrzennej i wygląda dobrze z każdej strony. Dodatkowo, dzięki nowemu projektowi kosza, możemy oglądać żarzące się lampy bez najmniejszych problemów przy jednoczesnym zmniejszaniu szansy na ich uszkodzenie.

Wśród wzmacniaczy lampowych, które znajdują się w linii Evolution znajdziemy modele takie jak Silver Luna EVO, Titania EVO, Mira Ceti 300B EVO, Mira Ceti 2A3 EVO, Lybra 300B EVO, a także końcówka mocy Titania Power Amplifier EVO oraz monobloki Mira Ceti 300B Mono Power Amplifier Evo. Dla osób, które zdecydują się na końcówki mocy Fezz przygotował model Sagita Evo, czyli tranzystorowy przedwzmacniacz liniowy. W ofercie są również trzy przedwzmacniacze oraz wzmacniacz słuchawkowy.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wszystkie produkty z linii Evolution produkcji Fezz Audio są dostępne w aż siedmiu kolorach. Zmienia się jednak tylko i wyłącznie główna część obudowy — góra i dół pozostają czarne, co pozwala wyolbrzymić kontrast oraz pozwala lepiej dojrzeć efekt żarzących się lamp.

Na odsłuchy odsłuchów producent zaprasza do salonu w Pabianicach. A w „High Fidelity” test pierwszego wzmacniacza z serii Evolution – już wkrótce.

www.Q21.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne