My Reel Club: propozycja z Węgier

My Reel Club jest inicjatywą mającą łączyć muzyków i melomanów.

Klub oferuje dwie alternatywne wersje występów w studio na żywo zarejestrowane równolegle przy użyciu tego samego łańcucha nagraniowego. Jak czytamy w materiałach prasowych, projekty My Reel Club „łączą osobiste doświadczenia muzyczne i finansowanie społecznościowe”. Członkowie mogą inicjować produkcje nagrań muzycznych, kontaktować się z artystami i innymi osobami wspierającymi oraz odgrywać rolę sponsorów. I dalej:

 
My Reel Club ma na celu dzielenie się przychodami z produkcji również z wykonawcami. Zwroty są dzielone proporcjonalnie między wykonawców i członków społeczności w przejrzysty sposób.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Nagrania z sesji mających miejsce w ramach klubu dostępny jest dwóch wersjach. Pierwsza to cyfrowy plik DXD z materiałem zmiksowanym na żywo do dwóch stereofonicznych ścieżek na analogowym mikserze i nagrana z próbkowaniem 352,8 kHz, przetworzona bez montażu, postprodukcji czy masteringu. W łańcuchu znajduje się jeden z topowych przetworników A/D (połączenie przetwornika A/C Anubis z zewnętrznym zasilaczem liniowym, oprogramowanie do nagrywania Pyramix). Wersja ta jest rejestrowana równolegle na taśmie analogowej z prędkością 38 cm/s przy użyciu magnetofonu Nagra IV-S. Zakres dynamiczny tych nagrań jest wyższy niż obecnych nagrań komercyjnych.

W drugim wariancie sygnały z mikrofonów zostały zarejestrowane w systemie Pro Tools przy użyciu tego samego łańcucha analogowego w typowej konfiguracji wielościeżkowej z 24-bitowym słowem o próbkowaniu 192 kHz, a następnie poprawione w postprodukcji przez inżyniera masteringu Istvana Matoka.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Klienci będą mogli obydwie wersje kupić w jednej z kilku wersji fizycznych i w plikach:

  • DSD256/DXD miks live do stereo analogowym torze (Live-to-Disk)
  • Wielościeżkowe PCM 24/192 z postprodukcją i masteringiem
  • Taśma stereo (Live-to-Tape)
  • Podwójny CD z obydwoma wersjami
  • Dolby Atmos 24/192 5.0
  • Wersja MQA

Pierwszym tytułem dostępnym w ramach klubu premierowe nagranie z kompozycjami zagranymi przez węgierskiego muzyka jazzowego, Gábora Juhása.

Pliki dostępne są już w sklepie internetowym → HIGHRESAUDIO.com, a w kwietniu będą dostępne w serwisach streamingowych.

 → MYREEL.club

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne