Muzyka z „Reksia” oraz „Bolka i Lolka” na CD

GAD Records proponuje cztery płyty z muzyką towarzyszącą znanym polskim kreskówkom.

Przedświąteczna porcja nowości w tym roku to gratka dla fanów muzyki filmowej. Cztery płyty zaplanowane przez GAD Records na listopad to muzyka ilustracyjna. Wydawnictwo zdigitalizowało całe archiwum dźwiękowe legendarnego Studia Filmów Rysunkowych (pół tysiąca taśm!) i wybrało szereg materiałów, które ukażą się na płytach CD i winylach. Serię rozpoczynają cztery srebrne krążki.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

The Best Of Studio Filmów Rysunkowych to dźwiękowa historia bielskiej wytwórni w pigułce, wypełniona po brzegi tematami z kultowych bajek, ale też mniej oczywistymi kompozycjami realizowanymi do animacji artystycznych.

Pampalini łowca zwierząt Antoniego Mleczki to podróż w nieoczywisty świat latynoskich rytmów, zaskakujących aranżacji i uroczych piosenek wykonanych przez Andrzeja Zauchę. Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie łączy w muzyce Marka Wilczyńskiego stylistykę country i syntezatory (!), a całość uzupełniają piosenki Andrzeja Korzyńskiego. I wreszcie Mini zbiera jazzowe przygody Studia Filmów Rysunkowych – wśród nich kompozycje Krzysztofa Komedy czy członków Novi Singers.

Wszystkie wymienione tytuły ukazują się 25 listopada. To ostatnia duża porcja nowości w 2022 roku, ale nie ostatni newsletter – wydawca informuje, że „przyjdzie jeszcze czas na świąteczne podsumowanie (i może na jeden winyl, jeśli tłocznia zdąży)”. I jest jeszcze jedna informacja:

Dla wszystkich, którzy nie zdążyli załapać się na winylowe wydanie koncertu Krzysztofa Komedy z 1964 roku mamy dobrą informację: wczesną wiosną 2023 roku (albo późną zimą) będzie repress. Czarny i kolorowy.

GADRECORDS.pl

tekst red./mat prasowe

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne