Muza w Muzeum – koncert w Muzeum Śląskiego w Katowicach

Wraz z organizatorami chcielibyśmy państwa zaprosić do Muzeum Śląskiego w Katowicach na kolejny koncert plenerowy z  cyklu Muza w Muzeum.

27 lipca o godzinie 20:00 na scenie plenerowej w Muzeum Śląskim zaprezentuje się projekt stworzony przez muzyków znanych z takich grup muzycznych jak: Aladdin Killers, K44, 100nka oraz  Julia i Nieprzyjemni.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Pod enigmatyczną nazwą 2 Wacky kryje się projekt dwóch znanych muzyków sceny okołojazzowej i muzyki improwizowanej: Mateusza Pawlusia i Przemka Borowieckiego. W zaproszeniu czytamy:

Ze spotkania analogowych syntezatorów z nerwowym rytmem perkusji, śląskim zanieczyszczeniem i czerwienią cegieł Szybu Wilson powstaje wybuchowa fuzja dźwięków, niekiedy przywodząca na myśl eksperymenty natchnionych jazzmanów spod znaku free, a czasem kosmiczny funk George’a Clintona i innych wariatów afrofuturyzmu. Jak podobno powiedział duch Milesa Davisa wywołany przez przyjaciół zespołu przed pierwszym koncertem składu: „Taką muzykę grają tylko w Kalifornii, Chicago i Katowicach”.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Kto

Mateusz Pawluś – instrumenty klawiszowe,

Przemek Borowiecki – perkusja.

Bilety

Bilet na pojedynczy koncert o godzinie 20.00 umożliwia wjazd na wieżę widokową w dniu koncertu w godzinach 10.0022.00.

Bilety na środowy koncert w cenie 10 dostępne są w kasach muzeum oraz online: bit.ly

W razie złych warunków atmosferycznych wjazd na wieżę może zostać wyjęty z oferty biletowej. Wjazd będzie możliwy do wykorzystania w inny dzień w okresie do końca sierpnia 2022 w godzinach funkcjonowania wieży widokowej szybu Warszawa II.

www.MUZEUMSLASKIE.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne