MUDDY WATERS ׀ „Folk Singer”. Wersja one-step Mobile Fidelity

A

merykańskie wydawnictwo MOBILE FIDELITY, specjalizujące się w reedycji najważniejszych płyt na 180-gramowych krążkach LP i na płytach SACD zapowiedziała specjalną wersję Ultradisc One-Step płyty Muddy’ego Watersa pt „Folk Singer”.

Folk Singer Muddy’ego Watersa jest jedną z najbardziej znanych płyt tego muzyka i jednocześnie jednym z najlepszych najlepiej brzmiących albumów bluesowych, jaki kiedykolwiek został wydany. Jak czytamy w materiale prasowym, to „jak dotąd jedna z niewielu autentycznych audiofilskich płyt w tym gatunku”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Oryginalnie wydany w 1964 roku przez Chess Records, całkowicie akustyczny album trafił na rynek jako płyta demonstracyjna, a następnie był niezliczoną ilość razy wydawany na audiofilskich nośnikach, takich jak:  CD, Gold CD, SACD, DVD-Audio i 180 g LP. Wszystkie one miały na celu podanie tej legendarnej, obfitującej w subtelności produkcji Williego Dixona i Ralpha Bassa, w jak najlepszy sposób.

Ponad pięć dekad po tym, jak Waters, Buddy Guy i cały zespół zebrali się we wrześniu 1963 roku w chicagowskim studiu, te muzyczne fajerwerki zostały wydane w wyjątkowy sposób przez Mobile Fidelity.

˻ PROGRAM ˺

  1. My Home Is in the Delta
  2. Long Distance
  3. My Captain
  4. Good Morning Little School Girl
  5. You Gonna Need My Help
  6. Cold Weather Blues
  7. Big Leg Woman
  8. Country Boy
  9. Feel Like Going Home

Najnowsze wydanie zostało wykonane w procesie Ultradisc One-Step, w którym pomija się kilka kroków w tłoczeniu płyty. Daje to znacznie wyższą dynamikę i niższe szumy. Krążek ma limitowany do 10 000 sztuk nakład i sprzedawany jest w pięknym boxie z dwoma płytami 180 g, 45 rpm oraz precyzyjnie odtworzoną oryginalną grafiką. Więcej o tej płycie i procesie One-Step przeczytają państwo na stronach internetowych wydawcy TUTAJ.

MOFI.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

Poprzednie

Następne