Moonriver Audio SPDIF ⸜ moduł przetwornika D/A

Szwedzka firma Moonriver Audio wprowadziła do sprzedaży przetwornik cyfrowo-analogowy z wejściem S/PDIF dla wzmacniaczy z serii 404.

Dodatkowy moduł DAC-a oparty jest na układzie ESS Sabre z serii 9000. SPDIF dekoduje sygnał cyfrowy PCM do 192 kHz/24 bity, a to ze względu na ograniczenia specyfikacji S/PDIF (wejście RCA). DAC jest zasilany z trzech oddzielne zasilaczy ze stabilizatorami napięcia o bardzo niskich poziomach szumów: dwa dla kości ESS i jeden dla układów analogowych. Jak na tego typu układ zastosowano w nim duży bank kondensatorów o łącznej pojemności 42 000 μF (w przypadku 404 Reference) z zasilacza wzmacniacza mocy.

Moonriver Audio w HIGH FIDELITY: wzmacniacz zintegrowany 404, test → TUTAJ.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W materiałach prasowych czytamy:

Opracowanie wewnętrznego przetwornika z wejściem S/PDIF w przystępnej cenie, który nie miałby konkurencji w swoim przedziale cenowym, zajęło nam dużo czasu.

Jak dalej czytamy, szczególną uwagę poświęcono dźwiękowi analogowego stopnia wyjściowego, aby „dopasować go do dynamicznego i naturalnego charakteru brzmienia wzmacniaczy Moonriver”. Rezultatem ma być „imponująco brzmiący przetwornik cyfrowo-analogowy”, który „szanuje czas, przestrzeń i barwę muzyki oraz rozwija dynamiczne kontrasty – definicję każdego wydarzenia muzycznego”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
 ▌ Dostępność i cena

Nowy przetwornik cyfrowo-analogowy SPDIF jest już dostępny w sieci dystrybutorów Moonriver w cenie 599 euro.  

www.MOONRIVERAUDIO.com 

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne